Strašná havária zanechala na ňom stopy: Americký pilot absolvoval 17-hodinovú operáciu

Anthoine Hubert - pretekár, ktorý neprežil zrážku s Correom
Anthoine Hubert - pretekár, ktorý neprežil zrážku s Correom

LONDÝN - Americký pilot Juan Manuel sa po ťažkej havárii v Spa v závode F2 podrobil 17-hodinovej operácii pravej nohy. 20-ročný závodník by mohol po ďalšom zákroku opustiť nemocnicu v Londýne asi o šesť týždňov.

"Minulé týždne boli mimoriadne náročné, náročnejšie než čokoľvek, čo som doteraz prežil z psychického a fyzického hľadiska. Stále ešte spracovávam všetko, čo sa deje a čo sa stalo," uviedol Correa v prehlásení na webu F2. Iba pred dvomi týždňami bol pred dvomi týždňami prebudený z umelého spánku. 

Correa pri pretekoch 31. augusta narazil v plnej rýchlosti okolo 270 km/h do boku vozu francúzskeho jazdca Anthoinea Huberta, ktorý sa tesne pred ním vrátil na trať po náraze do zvodidiel. 22-ročný Hubert haváriu neprežil, Correa utrpel fraktúry obidvoch nôh a menšie zranenie chrbtice. Do umelého spánku bol uvedený po tom, čo ho v Londýne po prevoze z Belgicka postihla dychová zástava. 

Vážny stav je predovšetkým na jeho ľavej nohe, s ktorou sa asi o dva týždne v Londýne podrobí ďalšej, už však menej zložitej operácii. "Chápem, že čo sa týka uzdravenia mojich nôh, zvlášť tej pravej, je moja budúcnosť značne neistá. Taktiež si uvedomujem, že rehabilitácia bude mimoriadne dlhá a zložitá," uviedol jazdec Sauber Junior Teamu a vnuk bývalého ekvádorského prezidenta Rodriga Borju. Podľa lekárov bola zložitá nedeľná operácia úspešná. 


Tagy: Juan Manuel Correa Anthoine Hubert

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Francisco Seco

DISKUSIA