Po blamáži nádych nádeje: Nitra dokázala pod dočasnými trénermi bodovať so Slovanom

Hráči HC Slovan Bratislava sa tešia po góleHráči HC Slovan Bratislava sa tešia po góle Zdroj: SITA/Martin Medňanský

NITRA - Slovan Bratislava uspel v Nitre 4:3 po predĺžení, v 63. min sa hrdinom zápasu stal obranca Eduard Šedivý. Nitra tak aspoň čiastočne odčinila prehru 0:9 s Košicami, po ktorej pri mužstve skončil tréner Andrej Kmeč. Na striedačke corgoňov dnes stál riaditeľ klubu Miroslav Kováčik, generálny manažér Tomáš Chrenko a asistent Dušan Milo.

Prvá tretina sa niesla v bojovnom duchu, oba tímy nepoľavili v osobných súbojoch. Herný prejav Nitry bol oveľa lepší ako v uplynulých zápasoch. Domáci stavili na jednoduchosť a všetky puky tlačili na bránu. V úvodnej tretine treba vyzdvihnúť aj dôslednosť obrán. Výnimkou bola iba piata minúta, keď zostal zabudnutý za bekmi Nitry Podlipnik, ale v brejku sa ukázalo, že nie je útočník a Hanuljak odolal.

Do druhej tretiny vstúpila lepšie Nitra. V 21. minúte ukázal v oslabení šikovnosť Kerbashian, ktorého strelu po efektnej otočke zneškodnil Brust. V 26. minúte ponúkol Scheidl puk Kollárovi, a ten rozjasal Nitra arénu. Hosťujúci gólman sa musel mať na pozore aj v 28. minúte pri kombinácii štvrtého útoku Corgoňov. Zakončenie Minárika skončilo na ramene Brusta. Po polhodine hry bolo vyrovnané. V presilovke vystrelil Puliš a puk prepadol za chrbát Hanuljaka. Tento stav však platil iba 28 sekúnd. Nitrania nahodili puk na Brusta, ktorý nič nevidel a odrazený puk dorazil aktívny Scheidl. Do kabín sa išlo aj po druhej tretine za nerozhodného stavu. Na 2:2 vyrovnal nekompromisnou strelou Žitný.

Na začiatku tretej tretiny dostal Slovan výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Z vrchu kruhov prišla razantná strela od Sersena a Slovan prvýkrát v zápase vyhrával - 2:3. Nitrania mali dve veľké šance na vyrovnanie. Najskôr nevyužil Sersenovo zaváhanie Kollár. V 47. minúte zase stroskotal na Brustovi unikajúci Csányi. Domáci sa dočkali vyrovnania v 51. minúte, keď nahodený puk tečoval Minárik. Nitrania mali šancu zobrať aj všetky body, ale záverečná presilovka im nevyšla. Body si tak tímy podelili.

V úvodnej minúte predĺženia opečiatkoval žŕdku hosťujúcej brány Csányi. Na opačnej strane sa odrazil puk medzi kruhy Šedivému a ten zabezpečil extra bod pre Slovan - 3:4.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 26. Kollár (Scheidl), 31. Scheidl (Pupák), 51. Minárik (Korím, Pätoprstý) - 31. Puliš, 39. Žitný (Kukumberg, Šedivý), 43. Sersen (Miklík, Podlipnik), 63. Šedivý (Zigo, Vandas), Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Štefik - Gegáň, Synek, vylúčení: 6:2, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3616 divákov

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Olsen, M. Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda, Korím - Hrušík, Kerbashian, Lušňák – Fominych, Kollár, Csányi – Scheidl, Čaládi, Rác – Pätoprstý, Minárik, Tábi

Slovan: Brust – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec - Abdul, Zigo, Vandas – Pance, Viedenský, Kukumberg – Matoušek, Puliš, Žitný – R. Bondra, Urbánek, Miklík - D. Jendek

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: SITA, TASR, športky