Nikdy sa nevzdávaj, povedalo si mužstvo z KHL... A potom šokovalo favorita z Omsku

Soči predviedlo parádny obratSoči predviedlo parádny obrat Zdroj: Profimedia

SOČI - V druhom piatkovom stretnutí hokejovej KHL zvíťazil HC Soči nad Avandgardom Omsk 4:3 po predĺžení.

Domáci pritom po prvých dvoch tretinách prehrávali 0:3. Predĺženie vybojovali gólom 39 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, v druhej minúte predĺženia dokonal obrat v zápase svojím druhým gólom Švéd Stromwall.

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa vyhrali na domácom ľade nad Severstaľom Čerepovec 3:1 v prvom z dvoch piatkových zápasov KHL. V drese hostí hral opäť v prvom útoku Slovák Adam Liška, na ľade bol takmer 18 minút, do bodových štatistík sa nezapísal, brankára domácich ohrozil jednu strelou. Čerepovec prehral po štyroch víťazných dueloch za sebou.

Salavat Julajev Ufa - Severstaľ Čerepovec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 37. Chochrjakov, 52. Omark, 57. Sošnikov  – 25. Jakovlev

HC Soči - Avandgard Omsk 4:3 pp (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Góly: 44. a 62. Stromwall,49. Alexandrov, 60. Rosen - 10. a 27. Klinkhammer, 8. Pivcakin

Viac o téme: HC Soči Avandgard Omsk