Za tvrdé omyly sa tvrdo platí: Komplikácie pred duelom v Trnave, nespratníci spoznali trest

Mason Bennett
Mason Bennett

DERBY - Vedenie anglického futbalového klubu Derby County potrestalo dvojicu hráčov Masona Bennetta a Toma Lawrenca za zapríčinenie autonehody pod vplyvom alkoholu finančnou pokutou vo výške 6-týždňového platu, povinnosťou odpracovať 80 hodín verejnoprospešných prác a navštíviť kurz "pitia s rozumom".

Incident sa mal stať po spoločnom večierku, na ktorom sa zúčastnil okrem hráčov aj celý tímový personál. Pri nehode navyše kapitán mužstva Richard Keogh utrpel vážne zranenie kolena, pre ktoré vynechá celú sezónu. "Klub nebude tolerovať správanie, ktoré ohrozuje zdravie ostatných a ničí jeho reputáciu," uviedol klub vo svojom vyhlásení.

Popol na hlavu si sypal aj jeden z previnilcov Mason Bennett: "Ako profesionálny futbalista musím byť vzorom pre mládež. Hanbím sa za svoje konanie. Mám 23 rokov, čo je vek, v ktorom by som sa už mal vedieť správať. Rodičia ma takto nevychovali." Obaja hráči sa 15. októbra postavia pred miestny okresný súd. Možná výška trestu zatiaľ nie je známa.


Čítajte aj: Nominácia Walesu vzbudzuje rešpekt: Slováci to budú mať doma poriadne ťažké!


Derby účinkuje v druhej najvyššej anglickej súťaži Championship. Útočník Lawrence figuruje v nominácii waleskej reprezentácie na nadchádzajúce zápasy kvalifikácie EURO 2020 so Slovenskom (10. októbra v Trnave) a Chorvátskom (13. októbra v Cardiffe).


Tagy: Derby County Wales Richard Keogh Tom Lawrence Mason Bennett

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA