Pomôže snaha NHL českému hokeju? Hapruje nám to, treba zase naštartovať novú éru Jágra!

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr počas súboja o bronz medzi Českom a Ruskom na hokejových MS v Bratislave
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr počas súboja o bronz medzi Českom a Ruskom na hokejových MS v Bratislave

PRAHA - Medzi českými hokejovými osobnosťami, ktoré si nenechali ujsť piatkový zápas NHL medzi Philadelphiou a Chicagom v Prahe, bol aj generálny manažér českej reprezentácie Petr Nedvěd. S ohľadom na svoje väzby z minulosti ho potešila výhra Flyers 4:3, ale rád bol tiež za to, ako sa predviedlo kompletné trio českých hokejistov vo farbách oboch celkov.

"Samozrejme som fandil 'Phille', keď som tam v minulosti pôsobil. Ale vynikajúce boli oba mančafty. Pre fanúšikov by asi nebolo zlé, keby to šlo ešte do predĺženia a hralo sa tri na tri, alebo nájazdy mohli byť takou čerešničkou na torte. ale Flyers sú určite radi za výhru a spokojný som aj ja," povedal novinárom Nedvěd, ktorý hájil farby Flyers počas dvoch sezón pred návratom do Európy v roku 2007.

V O2 aréne sa vrelo objal s českým reprezentačným kapitánom z posledných majstrovstiev sveta Jakubom Voráčkom, pozdravil sa s mnohými ďalšími známymi, ale samotný hokej sledoval predovšetkým po pracovnej stránke zo svojej súčasnej funkcie. "Preto som tu bol, aby som skontroloval, či sa tu nedeje niečo nekalé," smial sa Nedvěd.

"Samozrejme som tu mal nejaké povinnosti a sledoval som hlavne chlapcov. Určite viac a pozornejšie, než keby som tu bol len ako fanúšik. Potom by som si to asi celkovo užíval ešte o niečo viac a nebol na chalanov tak zameraný. Myslím, že všetci traja podali vynikajúci výkon. Na druhej strane - išlo o prvý zápas sezóny. Je veľmi skoro a nemá vôbec cenu nejako predbiehať," vyhlásil.

Zápas sa hral vo veľkom tempe a mal podľa neho výbornú úroveň. "Bol to vynikajúci hokej, tretia tretina bola z môjho pohľadu absolútne perfektná. Atmosféra bola tiež super, takže si myslím, že si všetci museli prísť na svoje," povedal štyridsaťsedemročný Nedvěd.

Divácka kulisa ho neprekvapila. "Pretože tu máme vynikajúcich hokejových fanúšikov a ukázali to aj naposledy na majstrovstvách sveta v Bratislave a predtým v Prahe. V tomto smere patríme určite k najlepším krajinám na svete," ocenil Nedvěd.

Môže snaha NHL ukázať najlepšiu ligu sveta aj mimo Severnej Ameriky pomôcť českému hokeju? "Bolo tu aj veľa detí a ja verím, že aj to nám môže pomôcť, pretože u mládeže nám to v českom hokeji trochu hapruje a ten záujem nie je taký, ako bol pred dvadsiatimi tridsiatimi rokmi. Čo si budeme hovoriť, ten záujem ochladol a doba je iná. Prajme si, aby aj taký zápas pomohol naštartovať zase novú éru Jágra," povedal Nedvěd s odkazom na svojho veľkého kamaráta.


Tagy: Jaromír Jágr Philadelphia Flyers Česko Chicago Blackhawks Petr Nedvěd O2 Aréna

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA