NHL chce pokračovanie Svetového pohára: Takto sa Daly vyjadril k štartu zámorských hráčov v Pekingu

Bill Daly
Bill Daly

PRAHA - Vedenie zámorskej hokejovej NHL aj zástupcovia hráčskej asociácie NHLPA chcú, aby turnaj o Svetový pohár pokračoval. Na tlačovej konferencii v Prahe o tom informoval Bill Daly, zástupca komisára súťaže Garyho Bettmana.

"Niet pochýb o tom, že chceme budovať dôležitosť takého podujatia a upevňovať jeho hodnotu. Otázkou zostáva len to, aký formát bude mať a kedy sa bude konať," povedal Daly. Prezradil tiež, že v ostatných týždňoch sa so zástupcami hráčov bavil na mnoho rôznych tém a medzi nimi figuroval aj medzinárodný kalendár. Zatiaľ naposledy sa SP konal v roku 2016.

Daly doplnil, že zatiaľ nemá nové informácie o možnom štarte hráčov z NHL na ZOH 2022 v čínskom Pekingu."Z pohľadu majiteľov klubu NHL nie je olympiáda niečo vhodné pre ich biznis. Hrubo to narúša sezónu, hráči idú do veľké rizika zranenia, pričom kluby z toho nemajú žiadny profit. Na druhej strane majitelia chápu, že pre mnoho hráčov je olympiáda dôležitá a radi by sa na nej predstavili. Nevylučujem to, ale musí prebehnúť diskusia či už s hráčskou asociáciou tak aj s Medzinárodným olympijským výberom," dodal Daly.


Tagy: Bill Daly Svetový pohár

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA