VIDEO Šok pre fanúšikov Bayernu: Po deklasovaní finalistu Ligy majstrov senzačná prehra!

Sargis Adamyan a Jerome BoatengSargis Adamyan a Jerome Boateng Zdroj: SITA/AP - Matthias Balk

MNÍCHOV - Hráči Bayernu Mníchov sa v prvej polovici aktuálneho týždňa bavili futbalom a na pôde londýnskeho Tottenhamu Hotspur zvíťazili v skupinovej fáze Ligy majstrov vysoko 7:2, o štyri dni neskôr však prišlo vytriezvenie v podobe ligovej domácej prehry s Hoffenheimom 1:2.

Po bezgólovom prvom polčase prehrávali Bavori od 54. minúty zásahom arménskeho útočníka Sargisa Adamjana, no v 73. minúte vyrovnal poľský topkanonier Robert Lewandowski. Bayern mal v Allianz Arene územnú aj streleckú prevahu, hostia však boli v koncovke efektívni. Bol to opäť Adamjan, ktorý v 79. minúte prekonal nemeckého reprezentačného gólmana Manuela Neuera a Hoffenheim si za triumf 2:1 vezie domov cenné tri body.

Pavel Kadeřábek a Serge Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Matthias Balk

Pre Bayern je to premiérová ligová prehra v tejto sezóne, v predchádzajúcich šiestich dueloch štyrikrát zvíťazil a dvakrát remizoval. Bayern napriek zakopnutiu zostal na čele tabuľky o skóre pred trojicou RB Lipsko, SC Freiburg, Bayer Leverkusen. Všetky štyri tímy majú na konte 14 bodov.

Freiburg remizoval s Borussiou Dortmund 2:2, duel medzi Leverkusenom a Lipskom sa skončil 1:1.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Kolín 1:1 (0:0)
Góly: 72. Serdar - 90+1. Hector

Bayern Mníchov - Hoffenheim 1:2 (0:0)
Góly: 73. Lewandowski - 54. a 79. Adamjan

SC Freiburg - Borussia Dortmund 2:2 (0:1)
Góly: 55. Waldschmidt, 88. Akanji (11 m) - 20. Witsel, 67. Hakimi

Bayer Leverkusen - RB Lipsko 1:1 (0:0)
Góly: 66. Volland - 78. Nkunku