Posledný tím ligy stína prvé hlavy: Tréner ešte padáka nedostal, ale na striedačke nebude!

Anton Tomko
Anton Tomko

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Nevýrazný začiatok sezóny v podaní hokejistov Liptovského Mikuláša má prvé obete. Liptáci z úvodných deviatich tipsportligových duelov vyťažili iba šesť bodov a patrí im posledná 13. priečka tabuľky.

O tri body viac majú na svojom konte jedenáste Nové Zámky aj dvanásta Nitra. Na Liptove sa rozhodli "poslať na dovolenku" trénera Antona Tomka a ukončili zmluvy s dvojicou legionárov z Lotyšska - Martinšom Lavrovsom a Karlisom Ozoliňšom.

"Sme si vedomí, že sme nevstúpili do sezóny tou správnou nohou a naše výkony nezodpovedajú našim predstavám. Pristúpili sme preto po dnešku k opatreniam, o ktorých si myslíme, že by mohli naštartovať mužstvo k bodovým ziskom. Aj keď nás trápia zranenia už od prípravy a podmienky na ňu tiež neboli ideálne, očakávali sme lepší vstup do ligy. Máme úzky káder, zranenia sú pre nás väčším problémom ako možno u iných tímov, ale museli sme urobiť opatrenia na oživenie kabíny a vecí s tým spojených. Prvým opatrením je, že hlavný tréner Anton Tomko bude do stredy oficiálne čerpať dovolenku. Cez týždeň si potom ešte sadneme a zhodnotíme daný stav. V zajtrajšom zápase proti Zvolenu povediem tím z lavičky ja a asistent trénera Juraj Halaj," povedal podľa oficiálneho klubového webu generálny manažér MHk 32 Liptovský Mikuláš Milan Čanky.

"Samozrejme, nie všetka vina padá na trénera. Preto sme sa rozhodli k dnešnému dňu rozviazať zmluvy s legionármi Lavrovsom a Ozoliňšom," pokračoval a doplnil: "Všetci hráčov boli upozornení, že aj oni budú v najbližšom období pod drobnohľadom, a ich výkony si rovnako rozanalyzujeme. Verím, že už od najbližšieho zápasu bude náš herný prejav na vyššej úrovni a zabojujeme proti silnému protivníkovi.“ V nedeľu 6. októbra o 17.00 h privítajú Liptáci na svojom ľade HKM Zvolen.


Tagy: Anton Tomko Milan Čanky MHK 32 Liptovský Mikuláš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Roman Hanc

DISKUSIA