VIDEO Súboj v Žiline nemal víťaza: Trenčín si podelil body so Zlatými Moravcami

Adrián Slávik a Martin ChrenAdrián Slávik a Martin Chren Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti AS Trenčín remizovali v nedeľňajšom zápase 11. kola Fortuna ligy s ViOnom Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

V chladnom počasí hrali mužstvá z hornej polovice tabuľky o prerušenie série bez výhry. Lepšie na jej ukončení začali pracovať Trenčania, keď ako prvý vyskúšal Pindrochovu pozornosť dobrou strelou k ľavej žrdi Čatakovič. Rovnaký hráč to po výbornom vysunutí od Kleščíka skúšal aj o pár minút neskôr, avšak preloboval nielen Pindrocha, ale aj bránu. Hostia sa snažili o aktívnu hru, ale loptu mali zväčša v držaní Trenčania. A tak sa hráči ViOn-u dostávali pred Chudého iba sporadicky. V 21. minúte fauloval hosťujúci Chren v pokutovom území prenikajúceho Slávika a z nariadenej penalty sa Čatakovič nepomýlil. V 33. minúte však odcentroval zľava pred bránu Chren, Slobodovu strelu zblízka ešte Chudý vyrazil, ale iba do Slobodu, od ktorého sa lopta dokotúľala do siete. V 37. minúte sa Trenčania vyrútili do dobrého protiútoku, Bukari odcentroval pred šestnástku, tam sa k lopte dostal Comvalius, ale svojím pokusom bránu hostí prestrelil. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol Comvalius ešte poslať svoj tím do vedenia, no po rohu namieril iba tesne vedľa.

Osman Bukari, Ryan Cornelis Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Druhý polčas začali hostia lepšie a po piatich minútach otočili skóre vo svoj prospech. Brankár Trenčína Chudý si nerozumel s Julienom, ktorý loptu odhlavičkoval zo šestnástky priamo na nohu Ďubeka. Ten ju z prvej poslal k ľavej žrdi a ani Kleščík ju už hlavičkou na ceste do siete nezastavil. V 57. minúte mohli hostia viesť už o dva góly, lenže Jarovič po prihrávke striedajúceho Šveca namieril iba do pravej žrde. Bukari mohol v 65. minúte vyrovnať, ale jeho lob z 25 metrov cez Pindrocha pristál iba na hornej sieti brány. O chvíľu mohol na opačnej strane zvýšiť Švec, lopta mu však nesadla až tak, aby si ju opäť mohol spracovať. Trenčania vytrestali hostí za nepremenené šance a po krásnej strele Juliena k ľavej žrdi z vyše 20 metrov bolo v 75. minúte opäť vyrovnané. Oba tímy sa vo zvyšnej štvrťhodine síce snažili o strhnutie zápasu na svoju stranu, ale dávali si pozor aj v obrane, a tak už diváci veľa šancí nevideli. Trenčania sa tak rozišli so Zlatomoravčanmi remízou 2:2.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)
Góly: 22. Čatakovič (11 m), 75. Julien – 33. A. Sloboda, 50. Ďubek, 90.+ Jarovič. Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Gallo, ŽK: Slávik – Pintér, 274 divákov.

Trenčín: Chudý – Slávik (78. Ligeon), Šulek, Kleščík, Julien – Zubairu, Koolwijk – Roguljič (61. Kadák) – Bukari, Čatakovič, Comvalius (61. van Kessel),

Zlaté Moravce: Pindroch – Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Richtárech (79. Grozdanovski) – Kovaľ (86. Gustavo), A. Sloboda, Ďubek, Chren (46. Švec) – Jarovič.

Roman Marčok, tréner Trenčína: "Začali sme výborne, boli sme lepší, dominantnejší, ovládali sme dianie na trávniku, čoho vyvrcholením bol gól, hoci z jedenástky. Potom sme však nepochopiteľne prestali hrať to, čo nás dovtedy zdobilo, hľadali sme komplikované riešenia namiesto jednoduchých a Zlaté Moravce sa dostali do zápasu. Strelili nám zaslúžene dva góly, boli lepším tímom, nastrelili žrď. Ak by to skončilo gólom, prehrali by sme, ale stal sa opak a vďaka Julienovmu gólu sme vyrovnali."

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Vedeli sme, že Trenčín má veľkú silu smerom dopredu a pripravovali sme sa na to. Do prvého gólu sme to nevedeli eliminovať, ale potom sme zvýšili aktivitu, strelili sme gól a pridali sme aj druhý. Boli sme v zápase lepší, ale ďalšie šance sme nepremenili. Dostali sme potom gól, ktorý ma hnevá, lebo sme ho inkasovať nemuseli. Po priebehu zápasu nás mrzí, že sme remizovali."

Viac o téme: AS Trenčín FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble