VIDEO Ružomberok sa cenného skalpu majstra nedočkal: Šporar spasiteľom Slovana na Liptove

Andraž Šporar oslavuje so svojimi spoluhráčmiAndraž Šporar oslavuje so svojimi spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

RUŽOMBEROK - Úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava remizoval v nedeľňajšom zápase 11. kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 1:1.

Tréner "belasých" Ján Kozák mladší urobil oproti štvrtkovému duelu Európskej ligy v portugalskej Brage v základnej jedenástke šesť zmien. Domáci sa majstra nezľakli a do zápasu vstúpili s gurážou. Pod úvodný strelecký pokus sa už v 2. minúte podpísal Qose, keď z 20 m tesne minul pravý dolný roh bratislavskej brány. V 10. minúte vyslal na druhej strane razantnú krížnu strelu De Marco, ale namieril priamo na Macíka. V 16. minúte sa zoči–voči Greifovi ocitol Regáli, ale nenachystal si najlepšie streleckú parketu a brankár Bratislavčanov ho vychytal. V 39. minúte Ružomberčania predviedli krásnu akciu a Bobček po spolupráci s Regálim otvoril skóre. V 44. minúte po ľavej strane prenikol Regáli, lenže Kostadinovovi, ktorý stál na "päťke", koncovka podľa predstáv nevyšla. Slovanisti v úvodnej štyridsaťpäťminútovke neukázali vpredu takmer nič a Macíka ani raz vážnejšie neohrozili.

Po zmene strán otestoval v 51. minúte z väčšej vzdialenosti Macíka Dražič, ktorý bol o tri minúty neskôr blízko vyrovnaniu. Do centrovanej lopty však nestihol nastaviť hlavu. V 59. minúte Kojnok posadil loptu na hlavu Regálimu, lenže ten zblízka mieril o kúsok nad. Ako časomer ukrajoval zo zápasovej porcie, "belasí" sa čoraz viac tlačili na domácu polovicu. Postupne Ján Kozák mladší poslal na ihrisko Mohu, Holmana i Šporara. V 73. minúte sa po rýchlom brejku Liptáci postarali o závar pred súperovou bránou. V 84. minúte striedajúci Šporar napriahol spoza veľkého vápna a prízemnou strelou od žrde vyrovnal. Vzápätí zase Ružomberčania podkúrili hosťom. Najprv pálil Regáli do hráča, vzápätí Zsigmunda vychytal Greif a Novotného hlavička nenašla cieľ.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 39. Bobček – 84. Šporar. Rozhodovali: Glova - Hrčka, Bednár, ŽK: Zsigmund, Kostadinov, Regáli – Holman, 2086 divákov.

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Kojnok, Qose (83. Takáč), Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, T. Bobček (77. Novotný) – Regáli (90+. Filinský)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Abena, De Marco – Ljubičič – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražič (65. Moha), Nono (68. Holman) – Strelec.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Pre nás to bola veľká udalosť. Prišiel Slovan po perfektnom zápase v Brage so špičkovým európskym mužstvom. Súper má program nahustený, chceli sme ho unaviť našou bojovnou a dnes aj veľmi kvalitnou hrou. Našou snahou bolo eliminovať jeho silné stránky, kombinačnú schopnosti, čo sa nám celé stretnutie aj darilo. Využívali sme brejkové situácie. Bolo tam aj veľa šancí. Napokon sa zápas skončil remízou, s ktorou by som bol pred začiatkom spokojný. Nemôžem povedať, že teraz som nespokojný, ale dalo sa z toho zápasu vyťažiť viac. Chýbalo pár minút."

Ján Kozák, ml., tréner Slovana: "Prišli sme do Ružomberka vyhrať, ale po zápase musíme brať bod. Nie často to hovorím o súperovi, no musím povedať, že odohral výborný zápas. Jeho hráči nešli na sto percent, ale ešte na viac. Ťažko sme sa presadzovali, urobili sme ľahučké chyby, ktoré pramenili z tlaku domácich hráčov. Chýbala nám ľahkosť, to cestovanie, atď., ale nebudeme sa vyhovárať. Dostali sme gól, cez prestávku sme si povedali, že Ružomberok pravdepodobne v takomto nasadení nemôže vydržať. Myslel som si, že v druhom polčase si vytvoríme viac šancí, ale nebolo to tak, pretože domáci pokračovali v nastolenom kurze. So šťastím sme vyrovnali. Gratulujem domácim, my dnes s bodom musíme byť spokojní."

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar