VIDEO Fenomén bez akýchkoľvek limitov: Trhanie rekordov, najväčšie legendy budú prekonané!

Marc MárquezMarc Márquez Zdroj: SITA/AP/Gemunu Amarasinghe

PRAHA - Španielsky motocyklista Marc Márquez sa môže v budúcnosti stať najúspešnejším jazdcom v histórii majstrovstiev sveta. 26-ročný továrenský jazdec Hondy získal cez víkend už ôsmy titul v kariére a podľa Lukáša Peška nie je jeho kraľovanie ani zďaleka na konci. Podľa najlepšieho Čecha, ktorý v šampionáte štartoval v minulých rokoch, nie je vylúčené, že Márquez bude atakovať rekordný počet 15 titulov legendárneho Taliana Giacoma Agostiniho.

Pešek si je istý, že Márquez prekoná ďalšiu ikonu Valentina Rossiho. "Stačí sa pozrieť, koľko má rokov. Je mladý a má pred sebou mnoho sezón. Myslím si, že Rossiho určite prekoná. A Agostiniho? Asi áno, prečo nie," povedal Pešek na adresu 26-ročného Márqueza, ktorý v nedeľu získal v kráľovskej kategórii MotoGP s predstihom štvrtý titul v rade a šiesty za posledných sedem rokov. 

"Už pred pár rokmi som hovoril, že Marc Márquez je fenomén, akým bol Rossi, a pokiaľ sa nestane niečo nečakaného, tak bude vyhrávať. Vieme, že i keď je motorka horšia, tak on na nej dokáže aj tak vyhrať. Verím, že Honda mu v budúcom roku pripraví lepšiu motorku a potom to zase bude jednostranné," podotkol Pešek. 

Marc Márquez Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Gemunu Amarasinghe

Márquez sa môže vyrovnať Rossimu v počte svetových titulov už v budúcom roku. Oba jazdci sú pritom podľa Peška úplne odlišní. "Sú ako plus a mínus. Typovo rozdielni. Márquez má rozhádzaný štýl, stále za hranou. Rossi je učesaný, ako sa mu to pohne, nie je svoj. Postavami to je veľký a malý. I vo vzťahu k fanúšikom sú iní. Rossi je Rossi, i keď Márquez nie je zlý, správa sa k nim pekne, tak to nikdy nebude Rossi," poukázal Pešek na celosvetovú popularitu Rossiho. 

40-ročný Talian získal posledný titul v roku 2009, od tej doby bol trikrát druhý, na desiaty triumf ale nedokázal dosiahnuť. A podľa všetkého už ani nedosiahne. "Hlava ho už za hranu nepustí. Keď má človek 25 rokov, situácie sa vyhodnocujú inak. Človek inak aj premýšľa," pousmial sa Pešek, ktorý dokázal vyhrať dva závody MS a v roku 2007 skončil v triede do 125 ccm celkovo na štvrtom mieste. 

Marc Márquez Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

Zatiaľ čo Rossi už podľa neho nie je schopný ani ochotný jazdiť na hrane rizika či skôr za ňou, Márquez s tým nemá problém. Navyše, jeho jazdecký štýl je jedinečný. "Má brutálne rýchle zmeny smeru z náklonu do náklonu. To je tak rýchle, že to ani nejde urobiť čisto. Jeho výhoda je, že i keď mu motorka urobí šmyk, on na to dokáže reagovať. Má fantastickú rovnováhu a fantastické reakcie. 90 percent ľudí by spadlo, ale on to dokáže ustáť. Nechápem ako, ale on sa podľa mňa vôbec neľaká. Má to v sebe, asi je to dar," povedal Pešek na adresu súčasného kráľa svetového motocyklového športu. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18
Viac o téme: Valentino Rossi Marc Márquez Lukáš Pešek Giacomo Agostini
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Gemunu Amarasinghe; VIDEO: YouTube/MotoGP
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články