VIDEO Obranca Šatka pred duelom s Walesom: Niet sa čoho báť, máme výborných hráčov

Ľubomír Šatka
Ľubomír Šatka

ŠAMORÍN - Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Ľubomír Šatka sa pripojil k národnému tímu v dobrej nálade po víkendovom vysokom ligovom víťazstve Lechu Poznaň 4:0 nad Wislou Krakov. Absolvoval pri ňom celú minutáž a na pondelňajšom mediálnom termíne v Šamoríne mohol skonštatovať, že je v klube mimoriadne spokojný.

Slovákov čaká vo štvrtok veľmi dôležitý kvalifikačný duel EURO 2020 proti Walesu v Trnave a o tri dni aj prípravný s Paraguajom na Tehelnom poli. "Zatiaľ som spokojný. Už som sa v klube aklimatizoval, a ak som bol zdravý, pravidelne som nastupoval. Vyhrali sme teraz dva zápasy, posunuli sme sa v tabuľke vyššie, takže spokojnosť. Poľská liga je kvalitnejšia ako slovenská, je strašne vyrovnaná, v tabuľke sú minimálne bodové rozdiely. Každý zápas je náročný, hrá sa pred výbornou kulisou," povedal 8-násobný reprezentant SR, ktorého Lech je po jedenástich kolách v tabuľke Ekstraklasy na piatom mieste len s trojbodovou stratou na lídra zo Štetína.

Dvadsaťtriročný bývalý hráč DAC Dunajská Streda nastúpil v predchádzajúcom kvalifikačnom zápase v Maďarsku (2:1) v základnej zostave. Proti Walesu, s ktorým zverenci Pavla Hapala v marci v Cardiffe prehrali 0:1, očakáva riadnu fušku. Či pri nej zohrá nejakú úlohu priamo na ihrisku, necháva jedine v kompetencii trénera Hapala:

"Očakávam veľmi náročný zápas. Už sme to videli minule, keď sme hrali u nich. Bolo to o jednej chybe a bol to veľmi vyrovnaný zápas. Majú veľmi rýchle krídla a dosť hráčov, ktorých si treba postrážiť. Ale aj my máme kvalitu a dokážeme zvládnuť takýto dôležitý zápas. Čo sa týka mojej pozície, to je len na trénerovi. V reprezentácii som hrával vpravo, samozrejme som aj stopér. Tréner má mnoho možností, uvidíme."

V prípade, že by Šatka v defenzíve domácich na Štadióne Antona Malatinského nastúpil, dostával by sa do súbojov s hviezdnym Garethom Baleom z Realu Madrid. Kapitána "drakov" rešpektuje, no strach z neho nemá: "Bale je rozdielový hráč, to všetci vieme, je nesmierne rýchly a má výbornú ľavačku. Vie dať gól z každej situácie. Teraz opäť začal hrať v Reale, takže sa vráti do starej formy. My sa však nemáme čoho báť, pretože aj my máme výborných hráčov, na ktorých si zasa oni musia dať pozor."

Súboj s mužstvom trénera Ryana Giggsa môže byť kľúčovým v postupovej hre, Šatka si však tlak nepripúšťa: "Môže to ovplyvniť veľa. Je to náš priamy konkurent v boji o postup. Ako všetci vidíme, tabuľka je veľmi vyrovnaná. Je to dôležitý zápas, ale netreba to brať tak, že je rozhodujúci. Ešte máme potom ďalšie dva zápasy. Musíme ísť do toho s čistou hlavou. A chceme potešiť domácich fanúšikov po tom predchádzajúcom zápase v Trnave."

Po Walese sa reprezentácia predstaví prvýkrát na novom Tehelnom poli proti juhoamerickému súperovi. Bude to aj oficiálna rozlúčka s triom Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec a zápas bude mať špecifickú príchuť. "Aj Paraguaj bude náročný súper, ale bude to o niečom inom. Budeme si môcť zasa vyskúšať nejaké veci. Prídu sa rozlúčiť chalani s reprezentáciou, bude to pekné. Ja som bol s nimi na pár zrazoch ešte za minulého trénera a boli to veľké osobnosti a kľúčoví hráči, ktorí tu hrali dlhé roky a v reprezentácii podávali výborné výkony. Je super, že budú maž možnosť takto sa rozlúčiť. Verím, že to zvládneme a tešíme sa aj, že si zahráme na novom štadióne," uzavrel Šatka.


Tagy: Slovensko Ľubomír Šatka

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Michal Svítok ; Video: Športky

DISKUSIA