VIDEO Veľké slová Bera pred zápasom s Walesom: Máme lepšiu kvalitu!

Matúš Bero na reprezentačnom zraze
Matúš Bero na reprezentačnom zraze

BRATISLAVA - Slovenský futbalový stredopoliar Matúš Bero by chcel v reprezentácii nadviazať na skvelú náladu i výsledky z klubu. Jeho Vitesse Arnhem je v holandskej lige na štvrtom mieste s trojbodovou stratou na Ajax Amsterdam, Bero je zatiaľ so sezónou nadmieru spokojný. Pred dôležitým kvalifikačným duelom EURO 2020 proti Walesu v Trnave (streda 10. októbra) verí v schopnosti Slovákov, ktoré sú podľa neho lepšie, ako schopnosti Walesanov.

Bero mal pred pondelňajším tréningom reprezentácie v Šamoríne výbornú náladu. "V klube sa nám darí, máme výborné výsledky, okrem jedného zápasu sme vo všetkých zvíťazili. Nestačili sme len na PSV Eindhoven, čo je klub, ktorý je niekde úplne inde. Nálada z klubu je teda výborná a verím, že v podobnom duchu a výsledkoch budeme pokračovať aj v reprezentácii. Veľmi som sa sem tešil," uviedol 24-ročný futbalista. Bero v holandskej Eredivisie odohral zatiaľ osem zápasov, chýbal iba v jednom. "Dostal som kopačku do hlavy, takže raz som nehral pre otras mozgu. Ale sme stále hore, sme prekvapenie súťaže. Čaká nás ešte veľa zápasov. Okrem Feyenoordu sme však so silnými súpermi už hrali, takže to bude len o nás," dodal Bero, ktorý patrí k stabilným oporám v klube, pravidelne nastupuje v základnej zostave: "Cítim sa výborne. Darí sa klubu a aj ja cítim, že som sa posunul dopredu. Stále pracujem na tom, aby som bol ešte lepší futbalista."


V reprezentačnom tíme Bero v tejto sezóne veľa šancí nedostal, ale je trpezlivý. "Už len dostať sa do reprezentácie je veľmi ťažké. Ja som pokorný a trpezlivý. Čakám na šancu a budem sa na ňu tešiť. Nikdy nie som sklamaný, že nehrám, skôr sa snažím chalanov podporiť. V reprezentácii je to vždy o celom kolektíve, nie zásluha jednotlivca."Situácia v E-skupine je pred zápasom s Walesom vyrovnaná, no triumf Slovákov by zverencov Pavla Hapala priblížil k EURO 2020. "Pamätám si zápas vo Walese. Môže byť veľmi vyrovnaný, ale verím, že dokážeme zvíťaziť a otočíme smerovanie kvalifikácie v náš prospech. Wales má kvalitu, ale naša je podľa mňa na vyššej úrovni. Skupina je extrémne vyrovnaná a bojovať sa bude do posledných kôl. Nemyslím si, že to niekto čakal. Predpokladalo sa, že o postup sa budú biť dve mužstvá, napokon sú to štyri," dodal Bero.

Sila Walesu je najmä v krídelných priestoroch. Veľké nebezpečenstvo pre Slovákov hrozí najmä od Daniela Jamesa z Manchestru United a Garetha Balea z Realu Madrid. "Všetci vieme, že sú to rýchli futbalisti. Ale naša zbraň je tímovosť a silný stred. Pôjde teda asi o to, či dovolíme presadiť sa súperovi po stranách, alebo my využijeme svoje prednosti. Bude to obrovský zápas, ktorý napovie, či sa naše šance na postup zvýšia, alebo si to naopak skomplikujeme," poznamenal Bero.

Okrem dôležitého kvalifikačného duelu čaká na slovenských futbalistov nedeľňajší prípravný zápas na Tehelnom poli s Paraguajom. V tomto dueli sa oficiálne s národným tímom rozlúčia Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec. "Teším sa na to. Všetci traja odovzdali reprezentácii veľmi veľa. Ja som šťastný, že si budem môcť zahrať na novom štadióne. S Hubočanom som pôsobil v Trabzonspore, takže viem, že to je skvelý človek. Škrtel je Trenčan, dokonca sme susedia, takže sa tiež poznáme veľmi dobre. Adam Nemec dal v reprezentácii veľa gólov a každý si zaslúži veľkú poklonu. Ja im do budúcnosti prajem len to najlepšie," uzavrel Bero.


Tagy: Slovensko Wales Matúš Bero Kvalifikácia na EURO 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
Športky; Video: Športky

DISKUSIA