Štart veľkej opory Walesu proti Slovákom zostáva otázny: Skúseného záložníka trápi sval

Aaron RamseyAaron Ramsey Zdroj: SITA/AP/Nick Potts

BRATISLAVA - Štart waleského reprezentanta Aarona Ramseyho vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2020 proti domácemu Slovensku je otázny. Dvadsaťosemročný stredopoliar vynechal nedeľňajšie stretnutie najvyššej talianskej súťaže, v ktorom jeho Juventus Turín zdolal milánsky Inter 2:1. Podľa trénera Maurizia Sarriho cítil Ramsey počas rozcvičky v polčasovej prestávke chvenie v tzv. odťahujúcom svale, preto do zápasu nezasiahol.

Aaron Ramsey patrí medzi najväčšie hviezdy waleskej reprezentácie, ale národný dres si naposledy obliekol v novembri 2018. Tréner Walesu Ryan Giggs napriek spomenutým zdravotným problémom verí, že Ramsey bude môcť nastúpiť vo štvrtkovom zápase v Trnave a tiež 13. októbra proti Chorvátsku. V doterajšom priebehu sezóny odohral za Juventus päť súťažných zápasov, v ktorých raz skóroval.

Na pondelňajšom tréningu chýbali klubovej ikone Manchestru United aj Daniel James, Harry Wilson a Tom Lawrence. Prví dvaja menovaní dostali voľno, keďže ešte v nedeľu absolvovali zápas 8. kola Premier League. James by vo štvrtok proti tímu Pavla Hapala nemal chýbať v základnej zostave a určite sa bude snažiť nadviazať na svoj víťazný gól z marcového vzájomného zápasu. Lawrence netrénoval pre bližšie nešpecifikované zdravotné problémy.

Viac o téme: Aaron Ramsey Wales