V poľskom klube si Ševelu veľmi chvália: Tieto slová by chcel počuť každý tréner

Tréner Zaglebie Lubin Martin Ševela
Tréner Zaglebie Lubin Martin Ševela

BRATISLAVA - Začiatkom aktuálnej sezóny 2019/2020 ešte Martin Ševela viedol futbalistov ŠK Slovan Bratislava, ale po vypadnutí so Sutjeskou Nikšič v 1. predkole Ligy majstrov opustil lavičku "belasých". Pred niekoľkými týždňami sa dohodol na angažmáne v poľskom klube Zaglebie Lubin. V novom pôsobisku sa mu zatiaľ darí a s novými zverencami sa postupne šplhá vyššie aj v poľskej Ekstraklase, kde sa Zaglebie momentálne nachádza na 10. mieste.

Veľký cveng malo hlavne víkendové víťazstvo na ihrisku ambicióznej Lechie Gdansk (2:1). Poliakom tiež mimoriadne imponuje, že prakticky okamžite po príchode do Lubina začal rozprávať ich jazykom. "Tréner je veľmi pozitívny človek. Ide z neho veľa dobrej energie, ktorú čerpáme. Je skvelé, že to takto vyzerá," povedal lubinský záložník Bartosz Slisz podľa webu sportowefakty.wp.pl.

Keď Lubinčanov viedol Ševelov predchodca, Holanďan Ben van Dael, mužstvo sa potácalo okolo zostupového pásma. Po nedávnej sérii vydarených výsledkov však môže pomýšľať aj na umiestnenie v hornej polovici tabuľky. "Zmenili sme rozostavenie v porovnaní s tým, čo sme hrali pod vedením Van Daela. Vidieť, že to zabralo, o čom svedčia získané body," dodal 20-ročný mladík Slisz.


Tagy: Zaglebie Lubin Martin Ševela

Zdroj:
SITA
Foto:
zaglebie.com

DISKUSIA