Záujemcovia, postavte sa do radu! Hviezda Bayernu vo víre myšlienok ohľadom budúcnosti

Thomas Müller
Thomas Müller

MNÍCHOV - V bavorskej metropole hrá od 11 rokov a v inom drese si ho doslova ani nevieme predstaviť. Lenže človek mieni a tréner mení. Ikona Bayernu Mníchov menom Thomas Müller dumá, čo bude ďalej s jeho kariérou, ktorá v posledných týždňoch mieri do neznámej destinácie.

Dlhoročný nemecký reprezentant sa behom posledných piatich zápasov objavil zakaždým iba na lavičke, a preto sa objavili správy, že sa obzerá po možnostiach, ako oživiť kariéru. Denník Bild uvádza, že Müller nie je so svojou novou rolou ani trochu spokojný. Podotýka však, že 30-ročný útočník zatiaľ neprejavil nespokojnosť do médií. Možno príde aj k tomu. 

Vždy pozitívne naladený Müller nastúpil v prebiehajúcom ročníku na 10 zápasov vo všetkých súťažiach a strelil jeden gól. K jeho situácii sa vyjadril aj chorvátsky kouč Bayernu Niko Kovač. "Ak budeme v problémoch, dostane svoje minúty," ubezpečil bývalý reprezentant šachovnicovej reprezentácie, zároveň ale naznačil, že nejaký výrazný obrat nepriaznivého stavu je skôr nepravdepodobný. 

Müller sa behom profesionálnej kariéry neobjavil v drese žiadneho iného klubu a za Bayern doteraz nastrieľal 186 gólov. Počet odohraných stretnutí sa priblížil rovnej 500-ke (495) a aj napriek lavičkovej funkcii by mal métu 500 čoskoro prekonať. Ktovie, čo nastane potom. Vo veku 30 rokov predsa len ubúda možností na väčší prestup. Taktiež treba podotknúť, že nemecký hráč má podľa všetkého najlepšie roky už za chrbtom. 


Tagy: Bayern Mníchov Thomas Müller

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Petros Giannakouris

DISKUSIA