Horúca správa z tábora futbalového giganta: Takto to nejde, tréner dostal okamžitého padáka!

Marco Giampaolo
Marco Giampaolo

MILÁNO - Stolička po trénerom Marcom Giampaolom bola v talianskom klube AC Miláno už dlho rozkývaná, teraz o ňu definitívne prišiel. Vedenie "rossoneri" v utorok rozhodlo o jeho odvolaní, napomohlo mu ani víťazstvo 2:1 na pôde FC Janov vo víkendovom súboji 7. kola Serie A. Milánčania sú v tabuľke súťaže až na 13. priečke, zo siedmich duelov vydolovali len deväť bodov.

Giampaolo v AC Miláno dlho nevydržal. Do klubu prišiel pred aktuálnou sezónou ako náhrada za Gennara Gattusa. "Klub ďakujem Marcovi za jeho prácu a praje mu len to najlepšie v ďalšej trénerskej kariére," uvádza sa na webe AC Miláno.

Meno Giampaolovho nástupcu ešte nie je známe, talianske médiá však hovoria najmä o Stefanovi Piolim. Ten naposledy pracoval vo Fiorentine, v sezóne 2016/2017 viedol Inter Miláno a viackrát priznal, že je priaznivcom Interu.

V Serie A ide o druhú trénerskú výmenu v tejto sezóne, v pondelok Eusebio Di Francesco ukončil pôsobenie v Sampdorii Janov. Zaujímavosťou je, že Di Francesco nahradil v Sampdorii Giampaola.


Tagy: AC Miláno Marco Giampaolo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Luca Zennaro

DISKUSIA