O hokeji po hokeji: Brankárska legenda na post prezidenta krajiny? Ešte tam bude pán Zeman

Dominik Hašek počas uvádzania do Siene slávyDominik Hašek počas uvádzania do Siene slávy Zdroj: TASR/AP/Nathan Denette

PARDUBICE - Šesťkrát sa stal najlepším brankárom zámorskej NHL, dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár a v roku 1998 oslavoval s českou reprezentáciou zlato na olympiáde v Nagane. Pardubický rodák Dominik Hašek sa zaradil medzi najväčšie osobnosti hokejovej histórie a stále si rád rekreačne zachytá. Okrem toho dlhodobo podniká, má vlastnú značku energetického nápoja a zaujíma sa o politické dianie v Česku aj vo svete.

"V tomto období ma najviac zamestnáva biznis. Mám firmu, ktorej sa musím venovať každý deň. Stále však rád hrám hokej. V amatérskom tíme sa raz alebo dvakrát do týždňa dostaneme na ľad. Okrem toho mám dvoch psov, s ktorými chodím na poľovačky. Lovím s nimi bažantov, kačky a podobne. Podnikanie zostáva na prvom mieste, ale hokej a poľovanie sú pre mňa zábava," uviedol 54-ročný Hašek v rozhovore pre portál NHL.com.

Legendárny gólman sa preslávil aj tým, že kariéru končil na viackrát. Po pauzách sa však vždy vrátil a s hokejom sa definitívne rozlúčil až v októbri roku 2012. V sezóne 2010/11 bol ešte brankárskou jednotkou Spartaka Moskva v KHL a o rok predtým dokonca vychytal Pardubiciam český majstrovský titul. Po odchode z profesionálneho športu sa začal venovať tiež verejnému životu.

Dominik Hašek v drese Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Paul Sancya

"Politika je niečo, o čom rád počúvam a učím sa o tom. Študujem túto problematiku, čítam knihy aj internet a o politike počúvam v rádiu aj televízii. Zároveň sledujem aj americký biznis, pretože to, čo sa deje v USA, následne ovplyvní aj situáciu v Európe a Česku," prezradil štvornásobný medailista z majstrovstiev sveta a držiteľ trinástich individuálnych trofejí v NHL.

Záujem o politiku nie je v prípade Hašeka náhodný. V lete tohto roka dokonca povedal, že by si vedel predstaviť vlastnú prezidentskú kandidatúru. Túto myšlienku nevylúčil ani s odstupom niekoľkých mesiacov. "V nasledujúcich rokoch sa chcem naďalej venovať podnikaniu a navyše ešte tri roky bude vo funkcii prezidenta pán Miloš Zeman. O tri roky uvidím, čo budem robiť," dodal "Dominátor".

Viac o téme: Dominik Hašek Detroit Red Wings Buffalo Sabres
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Nathan Denette; VIDEO: YouTube/SPORTSNET
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články