Neuveriteľná sezóna sa predčasne skončila: Alaphilippovi už chýba energia

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe

BRUSEL - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe predčasne ukončil súťažnú sezónu. Dôvod tohto kroku je enormná vyčerpanosť, v uplynulých týždňoch mu chýbala energia, čo sa prejavilo aj na septembrových majstrovstvách sveta v anglickom Yorkshire.

Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Deceuninck-Quick-Step má za sebou mimoriadne úspešný ročník. Na Tour de France nosil dva týždne žltý dres pre lídra celkovej klasifikácie, na francúzskych cestách zvíťazil v dvoch etapách, takisto vyhral aj klasiku Miláno - San Remo či Strade Bianche a Valónsky šíp. Viacerí ho favorizujú na zisk ocenenia Vélo d'Or (Zlatý bicykel) pre najlepšieho cyklistu roka 2019.


V najbližších týždňoch sa mal Alaphilippe predstaviť na pretekoch v Taliansku, no telo mu vystavilo stopku. "Veľmi nerád, ale musím vám oznámiť, že nebudem štartovať na tohtotýždňových pretekoch Miláno - Turín a Okolo Lombardska a že moja neuveriteľná sezóna sa týmto končí. Dáva mi zmysel, aby som už teraz začal s regeneráciou, aby som bol čo najlepšie pripravený na ďalší ročník," citovala Alaphilippea agentúra AP.


Tagy: Julian Alaphilippe

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Christophe Ena

DISKUSIA