Slováci sa chcú s Walesanmi pobiť o dobrý výsledok: Na toto sa budeme musieť pripraviť

Pavel Hapal
Pavel Hapal

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti nastúpia vo štvrtok v ďalšom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. V súvislosti s duelom s Walesom už niekoľko dní zo všadiaľ cítiť veľkú dôležitosť. Mnohí hráči mužstva Pavla Hapala aj samotný kouč sa v prognózach na tento súboj vyhýbali označeniu "kľúčový", čo však z tabuľky E-skupiny, aj pri pohľade na zvyšný program, vyplýva pomerne jasne.

Keď Slováci na Štadióne Antona Malatinského v Trnave zvíťazia, priblížia sa k prieniku na kontinentálny šampionát, ale v prípade triumfu hostí sa do postupovej hry znova zamieša aj "waleský drak". "Máme pred sebou ešte tri zápasy a každý z nich bude dôležitý. Nechcel by som nás dávať pod tlak tým, že budem vyhlasovať, že duel s Walesom je pre náš kľúčový. Vieme, akým štýlom hrá Wales. Má neskutočne rýchlych a pohyblivých hráčov. A vo svojom strede Garetha Bala, ktorý dokáže sám rozhodnúť zápas," uviedol tréner slovenského tímu Pavel Hapal počas aktuálneho reprezentačného zrazu.

Slovensko sa v minulosti stretlo s Walesom dovedna v štyroch vzájomných stretnutiach. Až trikrát sa zápas skončil víťazstvom tímu z Britských ostrovov vrátane marcového duelu tejto kvalifikácie v Cardiffe, v ktorom mužstvo trénera Ryana Giggsa vyhralo 1:0. Slováci nestačili na Walesanov ani na európskom šampionáte pred tromi rokmi (1:2) a vysoko s nimi prehrali aj na domácej pôde v kvalifikácii ME 2008 v Trnave (2:5), keď predtým vo waleskej metropole triumfovali 5:1.

"Celkovo nám ostrovný futbal príliš nesedí. Keď si vezmeme ostatné výsledky, či už s Anglickom alebo Walesom, neboli veľmi priaznivé. Náš najbližší súper je zvyknutý hrať nátlakový futbal, vysoké napádanie, v tempe od prvej do poslednej minúty... Na toto sa budeme musieť pripraviť. Musíme sa Walesanom vyrovnať v agresivite," zamyslel sa pravý obranca Peter Pekarík.

Podľa kapitána Mareka Hamšíka by si hráči spod Tatier mali vziať pozitíva hlavne zo septembrového duelu v Maďarsku (2:1), po ktorom sa opäť vyšplhali nad postupovú čiaru. "Wales je veľmi nepríjemný súper. Hrá dynamický ostrovný futbal a má výborne protiútoky. Je tam veľa rýchlych hráčov, takže musíme byť v strehu, aby sme to príliš neotvorili," poznamenal legionár z čínskeho klubu Ta-lien I-fang a jeden z troch pamätníkov domáceho debaklu s Walesom zo spomenutej kvalifikácie ME 2008. Zvyšní dvaja sú brankár Wayne Hennessey a útočník Gareth Bale z tímu hostí.

Duel v Trnave povedú španielski rozhodcovia. Hlavným bude Carlos del Cerro Grande, na pozíciách asistentov sa objavia Juan Carlos Yuste s Robertom Alonsom a štvrtým rozhodcom bude José María Sánchez.


Tagy: Pavel Hapal Marek Hamšík Slovensko Wales

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA