Bitka proti Walesu zrejme v tejto zostave! Hapal musí vyriešiť aj túto otázku

Slovenské národné futbalové mužstvo
Slovenské národné futbalové mužstvo

BRATISLAVA - Na slovenských futbalistov čaká veľmi dôležitá skúška v podobe kvalifikačného štvrtkového zápasu proti Walesu. V prípade plného bodového zisku odskočia "drakom" na rozdiel šiestich bodov a budú len krok od naplnenia postupového sna na európsky šampionát EURO 2020. Po Walese uzatvoria Slováci kvalifikáciu novembrovým dvojzápasom v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom.

Reprezentačný tréner Pavel Hapal musí riešiť otázku na stopérskom poste, keďže vedľa Milana Škriniara sa vo štvrtok neobjaví "vykartovaný" Denis Vavro. Hapal má viacero možností, koho postaviť k hráčovi talianskeho Interu Miláno, napr. navrátilca do národného mužstva Norberta Gyömbéra či Martina Valjenta. V zálohe by sa mala objaviť známa trojica v podobe Hamšíka, Kucku a Lobotku. Očakáva sa aj štart talentovaného Boženíka, ktorý v Budapešti vystrelil Slovensku cenné víťazstvo nad domácim Maďarskom (1:2).

Predpokladaná základná zostava Slovenska na štvrtkový zápas proti Walesu v Trnave (začiatok o 20.45 h) v rámci E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020:

Dúbravka - Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko - Lobotka - Mak, Kucka, Hamšík, Rusnák - Boženík

Problémy so zložením stredu obrany hlásia aj bronzoví medailisti z ME 2016. Tí určite nastúpia bez oboch stopérov, ktorí hrali v marci proti Slovensku - Jamesa Lawrenca aj Chrisa Mephama. Druhého menovaného v nominácii nahradil Regan Poole z anglického Milton Keynes Dons. Duel v Trnave povedú španielski rozhodcovia. Hlavným bude Carlos del Cerro Grande, na pozíciách asistentov sa objavia Juan Carlos Yuste s Robertom Alonsom a štvrtým rozhodcom bude José María Sánchez.


Tagy: Pavel Hapal Slovensko

Zdroj:
Športky; SITA
Foto:
SITA/Ivan Kopčáni

DISKUSIA