Cenný žolík sa pripája k Sekerovej družine: Dallas sa konečne dočká novej posily

Corey Perry
Corey Perry

BRATISLAVA - Kanadský útočník Corey Perry počas leta prvýkrát v kariére zmenil dres v zámorskej hokejovej NHL, ale stále čaká na svoju premiéru za Dallas Stars. Klub z Texasu angažoval skúseného krídelníka začiatkom júla ako voľného hráča napriek tomu, že väčšinu minulej sezóny strávil na maródke po operácii kolena. Zdravotné problémy sa mu nevyhli ani po podpise ročného kontraktu s "hviezdami", keďže dva dni pred štartom kempu utrpel drobnú zlomeninu nohy. V Dallase však dúfajú, že sa čoskoro vráti do niekdajšej formy a pomôže tímu k prieniku medzi ligovú elitu.

Perryho návrat do súťažného diania je čoraz bližšie. V ostatných dvoch dueloch na ľade Detroitu a Washigtonu absolvoval 34-ročný člen Triple Gold Clubu predzápasové rozkorčuľovanie, no ešte čaká na definitívu od lekára. "Je späť na ľade, korčuľuje a cíti sa oveľa lepšie, čo je výborné. Stále však musíme počkať na potvrdenie od doktora, ktorý sa na jeho zdravotný stav pozrie vo štvrtok," uviedol pre oficiálny web profiligy tréner Dallasu Jim Montgomery.

Ambiciózny tím Stars v úvode sezóny zaostáva za očakávaniami. V prvých troch zápasoch podľahol najtesnejším rozdielom postupne Bostonu, St. Louis aj Detroitu a prvé víťazstvo si pripísal až vo štvrtom vystúpení vo Washingtone, kde uspel po predĺžení. Perry by mal patriť v Dallase medzi kľúčových členov ofenzívy. V kariére už šesťkrát dosiahol hranicu tridsiatich gólov, ale v ostatných troch sezónach jeho produktivita upadla a Anaheim Ducks ho napokon vykúpil zo zmluvy.


Tagy: Corey Perry

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong

DISKUSIA