Taliansky veľkoklub s okamžitou reakciou: Kouča milánskeho AC nahradil tento muž

Stefano Pioli
Stefano Pioli

MILÁNO - Futbalistov talianskeho klubu AC Miláno povedie Stefano Pioli. Klub zo San Sira v stredu prostredníctvom oficiálnej stránky uviedol, že 53-ročný rodák z Parmy podpísal s "rossoneri" dvojročný kontrakt. Vo funkcii nahradil Marca Giampaola, ktorého z funkcie odvolali v utorok.

Pioli je niekdajší stredný obranca, ktorý si počas hráčskych čias obliekal dres Juventusu Turín, Parmy či Hellasu Verona. Najväčšiu časť kariéry strávil vo Florencii (1989-1995), kde ešte v minulej sezóne trénersky pôsobil. Predtým sedel aj na lavičkách Interu Miláno, Lazia Rím, Bologne, Palerma či Chieva Verona.


"Som plný entuziazmu. Viem, že AC Miláno je veľký klub. Som predvedčený, že môžem odviesť dobrú prácu, vidím v tíme obrovský potenciál," citovala Pioliho agentúra DPA.

AC Miláno sa už niekoľko rokov snaží získať späť stratené pozície v talianskom aj európskom futbale. Sedemnásobný kontinentálny klubový šampión za ostatných osem rokov získal iba jednu veľkú trofej - Taliansky superpohár v roku 2016. V aktuálnej sezóne Serie A 2019/2020 sa po siedmich kolách nachádza na 13. mieste tabuľky.


Tagy: AC Miláno Stefano Pioli Marco Giampaolo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Antonio Calanni

DISKUSIA