Hlasy zo slovenskej kabíny po odvrátení črtajúcej sa blamáže: Veľmi dôležité víťazstvo!

Slovenskí mladíci pred súbojom s LichtenštajnskomSlovenskí mladíci pred súbojom s Lichtenštajnskom Zdroj: SFZ

ESCHEN - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela vo svojom druhom vystúpení v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021. Na pôde Lichtenštajnska potvrdila úlohu favorita a v gólovo bohatom stretnutí zvíťazila 4:2.

Na strane Slovenska sa postupne zapísali do streleckej listiny Dávid Strelec, Ján Bernát a dvakrát kapitán tímu Christián Herc. Zverenci trénera Adriána Guľu získali prvé tri kvalifikačné body a v tabuľke 2. skupiny sa posunuli na tretie miesto.

"Pre nás je podstatné, že to chlapci zvládli na víťazstvo. Zápas vyzeral byť jednoduchý po veľmi slušnom prvom polčase, keď sme boli pozorní, hrali sme trpezlivo a rýchlo, viedli sme o dva góly. V druhom polčase sme za stavu 2:0 nepremenili veľké šance, veľmi húževnatý súper sa z jednej situácie dostal do kontaktu a podarilo sa mu dokonca vyrovnať. O to viac ma teší reakcia mužstva, cez kapitána Herca a entuziazmus sme dokázali nielen kvalitou, ale najmä oduševnením zvrátiť zápas na našu stranu. Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo," zhodnotil dramatické stretnutie tréner Guľa. 

Vydarený prvý polčas vyzdviol aj kapitán a hrdina stretnutia dvojgólový Christián Herc: "Myslím si, že v prvom polčase sme hrali veľmi slušne. Na začiatku sme dali gól, potom sme mali šance, už vtedy sme mohli zlomiť zápas. Neboli sme dostatočne efektívni, ale dali sme pred koncom prvého polčasu dôležitý gól na 2:0. Myslel som si, že nám pomôže, no do druhého polčasu sme nastúpili úplne ináč, ako sme si povedali. Možno sme ich podcenili, našťastie sme dali tretí gól hneď z rozohrávky. Na konci sme to iba spečatili na 4:2."

Najbližší zápas zverenci trénera Guľu odohrajú v utorok 15. októbra, keď v Dunajskej Strede privítajú francúzskych rovesníkov, ktorí vstúpia do kvalifikácie vo štvrtok 10. októbra doma proti Azerbajdžanu.

Viac o téme: Adrián Guľa Christián Herc Slovensko U21 Lichtenštajnsko U21
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SFZ
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články