Legendárny Petr Čech štartuje hokejovú kariéru: Dúfam, že mladému tímu pomôžem splniť jeho ciele

Petr ČechPetr Čech Zdroj: profimedia.sk

LONDÝN - Niekdajší český futbalový brankár a veľká legenda našich susedov Petr Čech sa po ukončení úspešnej futbalovej kariéry vrhol na hokej.

Tridsaťsedemročný bývalý český reprezentant sa v Anglicku dohodol na angažmáne do konca sezóny v tíme Guildford Phoenix z tretej ligy. Niekdajšia opora Chelsea a Arsenalu by sa v bránke mohla prvýkrát predstaviť v nedeľu.

 

 

 


 

Čech, ktorý v súčasnosti pôsobí ako poradca športového a technického úseku v Chelsea, svoje brankárske umenie na ľade a s hokejovou výstrojou otestoval už v lete pri tréningu v prvoligovom tíme Guildford Flames. Teraz bude zbierať skúsenosti v nižšej súťaži.

"Som nadšený, že budem mať možnosť hrať s Phoenixom a získať zápasové skúsenosti. Dúfam, že mladému tímu pomôžem splniť jeho predsezónne ciele a vyhrať toľko zápasov, koľko len bude možné, keď budem mať šancu nastúpiť," citovali Čecha britské médiá. "Po 20 rokoch profesionálneho futbalu to bude úžasná skúsenosť zahrať si hokej, ktorý som rád sledoval a hral ako chlapec," dodal.

Viac o téme: Petr Čech Guildford Phoenix
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články