VIDEO Fandili ste Slovákom v malom futbale? Robte tak naďalej, Robo Mak fandí týmto chlapcom tiež!

Naša reprezentácia na minuloročnom turnaji SOCCA
Naša reprezentácia na minuloročnom turnaji SOCCA

KRÉTA - Už čoskoro sa naša reprezentácia v minifutbale/malom futbale predstaví na Majstrovstvách sveta 2019 SOCCA na Kréte. Ako iné zväzy, ten v malom futbale má tiež na Slovensku aj kvôli odlišnosti názorov dva samostatné zväzy a keďže na svetovej úrovni existujú dve samostatné federácie, sú aj Majstrovstvá sveta dvakrát do roka. Zatiaľ čo zverenci Laca Borbélyho pod značkou SZMF sa predstavili na MS v Austrálii, zväz SMZ zastupujú reprezentanti, ktorí cestujú na grécku Krétu a znova si zápasy našej repre budete môcť užiť v celoštátnom vysielaní na TV Arena Sport.

SMZ (Slovenský minifutbalový zväz) posiela svoju reprezentáciu na kvalitne obsadený SOCCA turnaj na Krétu, kde sa v skupine predstaví proti reprezentáciám USA, Ománu, Nigérie a Kazachstanu. V tíme USA hrajú hráči so skúsenosťami z MLS ako Robbie Findley či Lamar Justin Neagle. Zo skupiny postupujú dva najlepšie celky a úroveň šampionátu ako organizačne, tak aj herne je skutočne vysoká. V krátkom zostrihu sa môžete pozrieť, ako bude vyzerať aréna na Kréte. 

Prenosy zo zápasov si budete môcť užiť znova aj v televízii, vysielanie zabezpečí TV Arena Sport, ktorá bude sprostredkovávať každý prenos našich reprezentantov. Tí nastúpia postupne proti Kazachstanu, a to už túto sobotu o 14:00, v pondelok sa od 15:00 predstavíme proti USA, v utorok hráme nočný zápas o 22:00 proti Ománu a od 14:00 na nás čaká ako posledná reprezentácia Nigérie. Live si budete môcť tieto zápasy užiť aj u nás na Športky.sk prostredníctvom Livestreamu. 

Našich reprezentantov sa rozhodol podporiť aj Róbert Mak, ktorý sa tento rok pridal nielen ako tvár do projektu, ktorý je známy svojou kvalitou a servisom pre hráčov po celom Slovensku. Po tom, čo vstúpil do Uniligy, sa rozhodol podporiť aj našich reprezentantov, ktorí štartujú v sobotu na šampionáte. 

Naša reprezentácia sa už predstavila na minuloročnom šampionáte v Lisabone, aj tentoraz sa v skupine stretneme s USA, ktorým máme čo vrátiť, keďže práve zápas s Američanmi nás pripravil o postup do záverečnej fázy turnaja v roku 2018 v Lisabone. Z reprezentantov, ktorí štartujú aj tento rok na kvalitne obsadenom šampionáte, sa v reprezentačnom výbere skúseného hráča aj manažéra tímu 1.FC Pressburg Michala Caňa predstavia znova Radoslav Drápal, Jakub Ryban či Matej Toman, je veľká škoda, že s tímom naopak nemôže vycestovať tradičná opora Ladislav Pecko mladší. 


Tagy: malý futbal SMZ SOCCA minifutbal

Zdroj:
športky
Foto:
športky; Video: športky

DISKUSIA