Neustále prepieraný a aktuálne šťastný Neymar prehovoril: Všetci o tom vedia!

NeymarNeymar Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - V lete by sa nenašiel jediný futbalový fanúšik, ktorému sa nedostala do uší správa o interese Barcelony o návrat strateného syna Neymara z PSG. Brazílsky krídelník túžil po tom, aby sa znova obliekol do barcelonských farieb, no z prestupu nakoniec zišlo.

V súčasnosti najväčšia hviezda brazílskeho futbalu bola ocenená národným zväzom pri príležitosti 100. zápasu za svoju rodnú krajinu, ktorý odohrá dnes proti Senegalu na Národnom štadióne v Singapure. Opora kanárikov hovoril o letnej telenovele týkajúcej sa jeho presunu do Barcelony. 

Neymar síce vyhlasoval, že v Paríži je šťastný a cíti sa v pohode a komfortne. Pravda však zrejme bola niekde inde, no navonok ju nikdy nevyhlásil. Brazílčan otvorene hovoril o fakte, že Park Princov chcel opustiť. Teraz ale priznáva, že s PSG už nie je v žiadnom konflikte. Bučiaciach fanúšikov umlčal štyrmi gólmi v piatich zápasoch. 

Neymar Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Bob Edme

"Všetci vedia, čo sa v lete stalo a že som mal túžbu odísť. Dnes sa cítim v klube šťastný a komfortný. Nie je to len preto, lebo som s národným tímom. Sezóna sa pre mňa začala veľmi dobre. Môj klub budem chrániť zubami aj nechtami. Dám zo seba 100 percent, aby sme dosiahli na veľké veci," povedala brazílska hviezda. 

27-ročný futbalista z Mogi das Cruzes vynechal v minulej sezóne tri mesiace kvôli zraneniu nohy a do hry sa dostal len v 17 zápasoch. "V posledných dvoch rokoch som absolvoval viac než tri mesiace lekárskych testov. Toto sa postaví do cesty každému športovcovi. Bolo to pre mňa dlhé leto. Vďakabohu, že všetko odštartovalo dobre a dúfam, že to tak ostane." 

Viac o téme: Neymar PSG
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Michel Euler
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články