Škandál preplatenej hviezdy Premier League: Úplatok trénerom, klub už rieši situáciu!

Mesut OzilMesut Ozil Zdroj: SITA/AP/Tim Ireland

LONDÝN - Situácia okolo nemeckého záložníka Mesuta Özila je poriadne komplikovaná. 30-ročný kreatívny záložník nastúpil v tejto sezóne len do dvoch súťažných zápasov a jeho vzťahy s manažérom Unaiom Emerym sú viac ako napäté.

Özil urobil minulý týždeň pravdepodobne posledný krok na jeho ceste von z londýnskeho klubu. Emery požiadal Özila, aby trénoval s tímom do 23 rokov, čo sa záložníkovi samozrejme veľmi nepáčilo. Jeho spoluhráči v tom čase hrali vonkajší zápas na Old Trafford proti Manchestru United, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1.
 
Rodák z Gelsenkirchenu Emeryho vyriešil žiadosť po svojom, keď podľa dostupných správ z anglických zdrojov podplatil dvoch trénerov tímu U-23 po sume okolo 20 tisíc libier, aby sa tréningovej jednotky s rezervou nemusel zúčastniť. Toto konanie sa samozrejme dostalo až k samotnému manažérovi Emerymu, ktorému však najskôr bolo povedané, že Mesut si viedol veľmi dobre a tvrdo na sebe pracoval. Celá vec sa nakoniec riešila interne a klub ju verejne nekomentoval.
 
Zdá sa, že Özilove dni v Arsenale sú po tomto priestupku definitívne spočítané a Emirates Stadium v blízkej dobe opustí. Problémom zostáva jeho lukratívny týždenný plat vo výške 350 tisíc libier, ktorý zaťažuje platový rozpočet Arsenalu. Mesuta si pri takomto plate nemôže dovoliť hociktorý klub, takže pre Arsenal je nutné, aby sa bývalej najlepšej desiatky sveta zbavil ešte v priebehu tejto sezóny. Ohľadom jeho odchodu sa už rozbehli rokovania, Arsenalu sa podľa tureckého portálu Takvim ozvalo Fenerbahce. 
Viac o téme: Mesut Özil Arsenal FC Unai Emery
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Tim Ireland
  • Zdroj: športky

Súvisiace články