Číra sympatia alebo neustála kritika Kyrgiosa? Toto VIDEO vás presvedčí, že tenis ho potrebuje!

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

BRATISLAVA - Tenista rozdeľujúci milióny fanúšikovských táborov. Milovať a uctievať ako niekoho, kto baví tribúny a uznať, že svet tenisu potrebuje aj takýchto búrlivákov? Alebo kritizovať každý nesprávny a kontroverzný krok a vždy podotknúť, že svetoví hráči by mali byť aj ľudskými príkladmi, a to nielen na kurte?

Nech je hocijako, Nick Kyrgios spĺňa definíciu muža, ktorého môžete buď milovať, alebo nenávidieť. Nič medzi tým pre priamych zainteresovaných neexistuje. Pravdou tiež zostáva, že Kyrgiosa treba po stránke prirodzeného tenisového talentu radiť medzi to najlepšie, čo sa po kurtoch pohybuje. 

Medzi najväčšie prednosti stále mladého (24 rokov) Austrálčana patrí hlavne nebojácne ofenzívne poňatie hry. Vždy rozmýšľa, ako súpera preľstiť útočnými zbraňami a pokiaľ nemusí, tak sa príliš netlačí do defenzívy. Keď sa práve nachádza na kurte vo svojom pravom móde a páli jeden neuveriteľný úder za druhým, tak je na neho radosť pozerať. Dá sa povedať, že v týchto momentoch je pre neho tenis príliš ľahkým sústom. 

Video od vynikajúceho tvorcu tenisového obsahu na YouTube, kanála Raz Ols, vás stopercentne dostane. Z niektorých Kyrgiosovych úderov zostáva rozum stáť. Tak čo, dámy a páni, na ktorej strane barikády sa nacházate? 


Tagy: Nick Kyrgios

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Autor:
© Zoznam
Foto:
SITA/AP/Salvatore Di Nolfi; Video: YouTube/Raz Ols

DISKUSIA