Český brankár sa s tým nebabre: Poriadne ostré slová o hokejovej Lige majstrov!

Dominik Hrachovina ešte v bráne Barysu Nur-Sultan
Dominik Hrachovina ešte v bráne Barysu Nur-Sultan

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový brankár Dominik Hrachovina nezažíva príliš vydarený úvod sezóny. V lete prišiel o angažmán v KHL, kde mal rovnako ako pred rokom chytať za Barys Nur-Sultan a následne zamieril do švajčiarskeho klubu Ambri-Piotta.

Ani tam sa mu ale príliš nedarí a podľa všetkého predpokladá, že na začiatku novembra, kedy sa skončí jeho krátkodobá zmluva, opustí aktuálne predposledný tím súťaže. "Úprimne povedané, vo Švajčiarsku si to príliš neužívam, ďalej by som to ale viac nerozoberal. Vôbec neviem, čo bude so mnou v nasledujúcich obdobiach a ani to nijako neriešim. Momentálne nemám vôbec chuť hrať hokej a uvidíme neskôr, ako všetko dopadne," uviedol Hrachovina pre web hokej.sk v Banskej Bystrici, kde svojmu tímu pomohol čistým kontom k víťazstvu 4:0 v zápase Ligy majstrov. 

25-ročný český gólman prišiel do Ambri v júli ako náhrada za zranenú jednotku Benjamina Conza. Vo švajčiarskej lige odchytal zatiaľ iba tri ligové zápasy a jeho tím všetky prehral. Viac šancí dostáva Daniel Manzato, ktorému navyše väčšinou kryje chrbát Švéd Viktor Östlund. Hrachovina sleduje zápasy iba z tribúny. "Rád by som vám povedal, čo so mnou bude, ale teraz je všetko veľmi zvláštne a človek s tým psychicky bojuje. Neviem," pokrčil ramenami. 

Náladu mu nezdvihlo ani čisté konto, ku ktorému potreboval iba 18 zákroku. "Banská Bystrica nemala veľa šancí. Neviem, či boli unavení. Ja som v bráne viac-menej iba stál a mal som viac rozohráviek než zákrokov. Užíval som si, že som si mohol s pukom zahrať ako šiesty hráč a tým sa trochu udržoval v tempe." Nepreceňoval ani čisté konto. "Na tom nezáleží. Hlavné je, že máme tri body a môžeme ísť domov." 

Gólman, ktorý získal dva tituly vo fínskej lige s Tapparou Tampere a ako trojka sa predstavil i na majstrovstvách sveta v roku 2018 v Dánsku, ocenil fanúšikov švajčiarskeho celku, ktorí pricestovali s tímom do Banskej Bystrice. Zároveň sa ale zaradil medzi kritikov Ligy majstrov. 

"Medzi jednotlivými ligami je určitý rozdiel. Nechcem slovenskú ligu nejako zhadzovať, ale človek musí chápať, že sú tam kvalitatívne rozdiely. Neviem, komu niečo prináša takáto Liga majstrov. Máme za sebou dlhú cestu uprostred týždňa, výsledok za nič nestojí a ľudia nechodia na zápasy. Nechápem to," povedal Hrachovina po zápase, ktorý sledovalo iba 1 588 divákov. 


Tagy: HC Ambri-Piotta Barys Nur-Sultan Dominik Hrachovina

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA