Idemo, Nole! Djokovič sa zachoval ako pravý vlastenec... Srbsko môže byť skutočne pyšné

Novak Djokovič
Novak Djokovič

ŠANGHAJ – Srbský velikán Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále turnaja ATP Masters v čínskom Šanghaji a je na dobrej ceste za ďalším tisíckovým titulom a taktiež potvrdením postu svetovej jednotky. Sezóna sa však pomaly blíži ku koncu a pred rodákom z Belehradu stojí zásadná otázka. Zúčastní sa blížiacej sa olympiády v Tokiu?

Práve zlatá medaila z najprestížnejšieho športového podujatia absentuje v bohatej zbierke úspechov Novaka Djokoviča. Srb má na konte titul z každého grandslamového podniku (dohromady ich vyhral 16), ako jediný triumfoval na každom podujatí zo série Masters 1000 a okrem piatich víťazstiev na Turnaji majstrov ovládol so svojou rodnou krajinou aj Davis Cup.


Dve možnosti, jedna voľba: Dvojnásobná grandslamová šampiónka sa definitívne rozhodla


Najcennejší kov spod piatich kruhov sa mu však nemilosrdne vyhýba. Počas turnaja v ďalekej Číne sa tak nechal počuť, že zlato z olympiády je pre neho mimoriadna motivácia. "Budem sa biť o zlatú medailu. Olympiáda je vždy v mojom srdci. Reprezentovať Srbsko na historickej športovej udalosti je niečo špeciálne," priznala svetová jednotka citovaná internetovým portálom Eurosportu

Nole má o motiváciu postarané

"Povrch sedí mojej hre a miesto je úžasné. Najskôr sa pokúsim byť na olympiádu dobre pripravený. Naposledy som bol zranený a nehral som v dobrej forme. Rád by som postúpil do finále, chcem sa dostať ďalej ako v Pekingu," vyhlásil tridsaťtriročný tenista, ktorý v čínskej metropole získal bronzovú medailu. O štyri roky neskôr nestačil v súboji o bronz na argentínskeho obra Juana Martina del Potra. Práve sympatický Delpo bol Srbovým katom aj na olympiáde v Riu 2016.

Motivácia Novaka Djokoviča je teda viac než zrejmá. O definitívnej olympijskej účasti jedného z najlepších tenistov všetkých čias sa však rozhodne až neskôr. "Je šanca, že tam budem hrať. Napríklad Federer nehral v Riu. Naša sezóna je dlhá a máme množstvo nových podujatí. Bude záležať na mojom zdraví. Môj štart v Japonsku bude závisieť od wimbledonských výsledkov, tímových plánov a rodiny," dodal najlepší tenista súčasnosti.


Tagy: Novak Djokovič Tokio 2020

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA