Tu by nepomohol ani Messi s Ronaldom: Jagavá značka na smiech, balkánsky génius si myslí svoje

Dimitar Berbatov
Dimitar Berbatov

MANCHESTER - Najslávnejší anglický futbalový klub si v súčasnosti prechádza obrovitánskou krízou, akú už veľmi dlho nezažil. Manchester United sa trápi takmer vo všetkých oblastiach. Hra mužstva vyzerá katastrofálne, ofenzívna snaha končí jedine pri tomto slovíčku, o koncovke škoda rozprávať. Jediné miesto, ktoré sa zlepšilo, je defenzíva. Medzi tromi žrďami dlhodobo kraľuje David de Gea.

V ôsmich zápasoch sa Manchester United mohol radovať iba dvakrát - po domácich výhrach nad Chelsea (4:0) ešte v úvodnom kole a Leicestrom (1:0 po penalte Rashforda). Tri body na ihrisku súpera v Premier League zaznamenali United ešte 27. februára 2019 v Londýne proti Crystal Palce pri víťazstve 3:1. Odvtedy je to jeden zmar za druhým a nevedno, kedy sa z tohto tmavého tunela United vyhrabú. 

Bývalý útočník klubu Dimitar Berbatov pozorne sleduje výkony mužstva a najnovšie prehlásil, že v tomto kádri by sa nedarilo ani Cristianovi Ronaldovi alebo Lionelovi Messimu. Bulharský dlháň je presvedčený, že v januári sa musí klub pokúsiť o príchod nejakého útočníka po tom, čo v auguste nechal bez náhrady odísť Romelua Lukaku a Alexisa Sáncheza do Interu Miláno. 

"Zimné prestupové okno je náročné a taktiež na ihrisku United momentálne neprodukujú nič ako tím. Nezáleží, ako dobrý hráč ste, sem by mohli ísť aj Lionel Messi či Cristiano Ronaldo a mali by problémy, pretože tomuto tímu sa nedarí ako celku," napísal Berba vo svojom stĺpčeku na betfair.com

Niektoré zahraničné médiá už začali akúsi agendu proti manažérovi Solskjaerovi, avšak Berbatov si myslí, že kluboví majitelia by ho mali podržať a venovať mu ešte čas, aby dal veci do poriadku. "Pomohla by nová taktika, systém hry a nový manažér? Je to veľmi delikátna situácia. Najľahšie je povedať, aby sa ho zbavili, ale toto nie je vždy ten správny spôsob," zakončil muž, ktorý sa môže pochváliť napríklad tým, že strelil Liverpoolu hetrik. 


Tagy: Cristiano Ronaldo Manchester United Lionel Messi Dimitar Berbatov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA