Belgický diabol trhá každého súpera v zuboch: Lukaku chce viac, očakáva to celý národ!

Romelu Lukaku oslavuje so spoluhráčmi gól
Romelu Lukaku oslavuje so spoluhráčmi gól

BRUSEL - Pred dvomi rokmi sa Belgičania stali prvým európskym zástupcom, ktorý sa kvalifikoval na vlaňajšie majstrovstvá sveta v Rusku. Vo štvrtok si "červení diabli" víťazstvom nad tímom San Marína (9:0) ako prví zabezpečili miestenku na budúcoročnom kontinentálnom šampionáte. Mužstvo trénera Roberta Martíneza v doterajších siedmich vystúpeniach v kvalifikačnej I-skupine ani raz nezaváhalo a v predstihu môže ladiť formu na ME.

"Bola to zábava pre fanúšikov aj pre nás na ihrisku," vyhlásil podľa webu sporza.be útočník Romelu Lukaku, ktorý gólovým "dvojbalením" prekonal métu 50 zásahov v reprezentačnom drese. "Je to míľnik, ale dôležitejšie pre mňa bolo skórovať preto, aby som mojej mame dal pekný darček k sviatku. V deň zápasu oslávila 51. narodeniny a na štadióne bola prvýkrát po viac než roku," dodal hráč talianskeho Interu Miláno.

Bronzový tím z MS 2018 a najvyššie postavený výber v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vybavil "trpaslíka" z miništátu na Apeninskom polostrove už do prestávky, keď viedol 6:0. Po zmene strán pridalo Belgicko zvyšné tri zásahy aj ďalší zápis do štatistiky svojich rekordných víťazstiev. V minulosti už dvakrát triumfovalo 9:0 - predvlani nad Gibraltárom a v roku 1994 nad Zambiou. Deväťgólový rozdiel v zápase medzi Belgickom a San Marínom bol aj pred osemnástimi rokmi (10:1).

Aj keď už Belgičania majú postup "vo vrecku", kvalifikačný cyklus túžia dokončiť s plným počtom 30 bodov. Na to ešte potrebujú zvíťaziť vo zvyšných troch stretnutiach proti Kazachstanu, Rusku a Cypru. "Je dôležité, že sme postúpili na ME. Stále však máme čo zlepšovať, ľudia to od nás očakávajú. Dávame priestor novým hráčom a novej generácii, čo je signál, že Belgicko je momentálne veľkou futbalovou krajinou. Na konci chceme mať 30 bodov z tridsiatich možných," dodal Lukaku.


Tagy: Belgicko Roberto Martinez Romelu Lukaku San Maríno

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Francisco Seco

DISKUSIA