VIDEO Stratený zápas? Zabudnite, Jágr zavelil k senzačnému obratu v divokej prestrelke

Jaromír Jágr oslavuje gólJaromír Jágr oslavuje gól Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hokejisti Kladna opäť pobavili svojich fanúšikov. A navyše ich potešili výhrou, na ktorú dosiahli proti Plzni aj napriek trojgólovému manku, ktoré mali v druhej tretine. Pod výhru 7:5 sa gólom a asistenciou podpísal aj štyridsaťsedemročný hrajúci majiteľ klubu Jaromír Jágr.

"Každé víťazstvo za tri body je úspech. Samozrejme, Plzeň je veľké mužstvo a bude vyhrávať veľa zápasov. Nechceš stále prehrávať 0:3 ... Ale aj to, že sme sa vrátili do hry za takéhoto stavu, je skvelá známka," povedal Jágr v rozhovore s novinármi.

V rovnakej pozícii boli aj pred dvoma týždňami, kedy s Olomoucom vzápätí po štarte druhej časti prehrávali tiež 0:3. "Prehrávali sme, ale v kabíne sme si povedali, že nebudeme panikáriť. Naša lajna hrala zle, ja som sa cítil zle, takže sa akurát povedalo, nech ostatní hrajú stále rovnako ako v prvej tretine, my pridáme a ja sa do toho dostanem ," opísal Jágr.

A zlom prišiel aj tentoraz. "Začína to od našej formácie, keď nebudeme hrať dobre, tak sa to samozrejme odrazí na ďalšie päťky. Naša lajna v prvej tretine prehrala minizápas a skoro sme neboli u nich v tretine. Bolo to dané mnou, veľmi som im nepomohol, David Stach bol podľa mňa nervózny. Ono je to ťažké, keď hráš prvý zápas proti svojmu tímu, ale trochu to z nás spadlo a tretiu tretinu nás to nakoplo," uviedol Jágr.

"Signalizoval som to ešte pred sezónou, že sem sa jednoducho nebude nikomu jazdiť s radosťou v tvári,"  doplnil Jágr. Kladno tak odčinilo porážku z Pardubíc a uspelo vo štvrtom zápase z posledných piatich. "Ako som už hovoril po zápase s Libercom, tu to nie je o sebavedomí, je to o tom, aby si veril tomu, čo robíme, že je správne. Nie v zápase, ale v tých tréninkách. Ten zápas je také okorenenie za tie výkony. takto som to vždy mal ja, že keď si odvedieš svoju prácu v tréningu, tak potom si to ideš akurát užiť, tie návyky tam sú," vyhlásil Jágr.

Skraja mal problémy s rýchlym tempom. "Dnešný zápas som v prvej tretine nemohol dýchať, ale moji spoluhráči to vedeli. A postupom času sa do toho dostaneš. Keď bolo treba, tak sme dali góly a tretiu tretinu som chcel, aby naše lajna hrala na tú Milana Gulaša z Plzne. To už sme sa skôr sústredili, aby oni nedali góly, tak som chcel, aby nás tréner dával na nich," pripomenul Jágr.

Nebýva pritom zvykom, aby práve hrajúca legenda bránila hlavné ofenzívne esá súpera. "Tu vôbec nejde o tú obranu, obrana neznamená brániť v našom pásme. Už len to, že v útočným pásme máš puk na hokejke je skvelá obrana, pretože súper ho nemá. Keď máš puk na hokejke v útočnom pásme, tak je to najlepšie obrana," vysvetlil Jágr.

Dnešným gólom predĺžil streleckú sériu už na štyri zápasy. "Strieľate z voleja, strieľam hneď, potom tam máš dorážku. Lepšie ako tam robiť kľučku, pretože máš len jednu šancu. Ja som to hovoril aj chlapcom minulý zápas - poďme strieľať hneď, pretože gólman musí urobiť zákrok a potom tam máš prázdnu bránku," povedal Jágr.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Jaromír Jágr HC Škoda Plzeň Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: iSport.cz
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články