Disciplinárka vyriekla verdikt: Ziga urazil rečami o zosnulej matke a priznal to, lenže...

Ján Brejčák (v strede v bielom drese)
Ján Brejčák (v strede v bielom drese)

BRATISLAVA - Obranca HC '05 iClinic Banská Bystrica Ján Brejčák už nie je disciplinárne stíhaný za slovný atak na adresu útočníka Slovana Bratislava Tomáša Ziga v zápase 5. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy.

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) zastavila konanie voči 30-ročnému bekovi, pretože podľa jej tohtotýždňového rozhodnutia nedošlo k disciplinárnemu previneniu.

Incident sa odohral ešte koncom septembra v závere spomenutého stretnutia. Brejčák so Zigom sa dostali na ľade do vzájomného konfliktu, počas ktorého mal prvý menovaný uraziť svojho súpera slovami o jeho zosnulej matke. Obranca Banskej Bystrice neskôr priznal, že na Ziga slovne zaútočil a po skončení duelu sa mu ospravedlnil.

Brejčák dostal v zápase iba osobný desaťminútový trest za nešportové správanie a v ďalších stretnutiach Tipsport ligy nechýbal v zostave "baranov". V aktuálnej sezóne zatiaľ odohral jedenásť súbojov bez bodového zisku. Zigo je momentálne najproduktívnejším hráčom Slovana, v 11 zápasoch nazbieral 12 bodov (8+4).


Tagy: HC Slovan Bratislava Ján Brejčák Tomáš Zigo HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA