Angličania pod ťažkou paľbou: Strašné! Akoby sa prvýkrát stretli na parkovisku pred výkopom

Harry Kane
Harry Kane

PRAHA - Anglickí futbalisti sa po senzačnej kvalifikačnej porážke 1:2 v Českej republike dočkali veľkej kritiky od britských médií. Tie označila piatkové výkony Albionu na pražskom štadióne v Edene za úbohé či strašné, naopak pochválila domáci výber trénera Jaroslava Šilhavého.

Angličania v Prahe nevyužili šancu s predstihom si zaistiť postup zo skupiny na Euro 2020 a v kvalifikácii prehrali prvýkrát po 43 zápasoch a desiatich rokoch. "Česi túto sériu zaslúžene ukončili. Angličania sa nemôžu sťažovať po úbohom výkone proti tímu, ktorý vyzeral inak ako pri marcovom debakli 0:5 vo Wembley," uviedol server BBC Sport.

Český tím podľa médií prekvapil favorita sebavedomou hrou. "Angličania na ihrisku pôsobili, akoby sa prvýkrát stretli na parkovisku hodinu a pol pred výkopom. Bol to strašný, nepochopiteľný a zmätočný výkon. Česi hrali bojovne, vyzerali iste na lopte a plnili herný plán po tom, čo Kane skorou penaltou poslal Anglicko do vedenia. Pre trénera Southgatea to bolo niečo ako kultúrny šok," upozornil denník The Sun.

"Angličania nevyzerali ako tím, ktorý je o 40 miest pred svojím súperom v rebríčku FIFA. Väčšinu prvého polčasu sa hralo pred českou obranou. Sterling bol vytlačený hlboko a do kraja, zatiaľ čo Henderson a Rice rutinne kazili prihrávky," doplnil web televízie Sky Sports.

Kritizovaný bol predovšetkým stopér Michael Keane, ktorý bol podpísaný pod oboma inkasovanými gólmi, ale aj ďalší hosťujúci hráči. "Keane na tejto úrovni zúfalo tápal, ani krajní obrancovia Rose a Trippier nežiarili a sebavedomie chýbalo aj Maguireovi, hoci vyzeral z obrany najpevnejšie. Produktívne útočné trio Kane, Sterling a Sancho nemalo žiadny servis. Bol to podpriemerný výkon vo všetkých činnostiach na ihrisku," upozornila BBC.

"Southgate mal aj v minulosti problémy s osou Pickford - Maguire - Keane, ale v Prahe ho sklamal celý tím. Od obrany do útoku nikto naozaj nemal istotu na kopačkách a jediné prekvapenie bolo, že Čechom tak dlho trvalo, kým stretnutie zaslúžene rozhodli vo svoj prospech," doplnil denník Daily Mail a pripomenul víťazný gól Zdeňka Ondráška z 85. minúty.

Médiá výsledok v Prahe považujú za anglický budíček. "Táto porážka musí byť zaradená k najhorším výkonom pod Southgateovou vládou a sám tréner musí prijať časť zodpovednosti. Lepšie tímy si s obľubou pochutnajú na tejto anglickej obrane a Southgateovi dochádza čas, aby to nejako spravil," konštatovala BBC.

"Porážka sa zdala pred zápasom nemysliteľná vzhľadom ku skvelej šnúre v kvalifikácii. Lenže malá kvalita v útoku i obrane vám nič nezaručí. Teraz sa možno Angličania budú musieť ešte zapotiť, aby postúpili na majstrovstvá Európy, pretože sa skupina začala zamotávať," dodal Sky Sports .


Tagy: Anglicko Česko Michael Keane Harry Kane Gareth Southgate Harry Maguire

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Petr David Josek

DISKUSIA