Majster po slabšom štarte opäť na tróne: Doma ešte nehráme tak, ako by sme si predstavovali

Mário Lunter z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v súboji s MichalovcamiMário Lunter z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v súboji s Michalovcami Zdroj: SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica sa po slabšom štarte nového ročníka slovenskej najvyššej súťaže vyšplhali na čelo tipsportligovej tabuľky. Zverenci kanadského trénera Dana Cemana hodili za hlavu utorňajšiu prehru v Lige majstrov so švajčiarskym Ambri-Piotta (0:4) a v piatok na domácom ľade zdolali Michalovce 2:1 po predĺžení. Vďaka piatemu ligovému víťazstvu v rade majú na konte 23 bodov, čo ich radí tesne pred druhý Slovan Bratislava a tretie Košice.

"Barani" sa proti nováčikovi súťaže poriadne natrápili. V 21. minúte sa síce dostali do vedenia po presnom zásahu Miloša Bubelu, ale hostia v úvode tretej tretiny vyrovnali zásluhou holandského beka Mika Dalhuisena a poslali duel do predĺženia. V ňom bol hrdinom banskobystrického tímu kanadský útočník Jordan Hickmott. "Bol to výborný zápas z oboch strán, veľa sa korčuľovalo, veľa sa napádalo. Michalovce si plnili taktiku, nakoľko nám spôsobovali problémy. Našťastie sme našli cestu ako ich zdolať. Hoci až po predĺžení, no dva body sú doma. Michalovčania boli nepríjemní, majú šikovných hráčov," povedal pre klubový web trojnásobného slovenského šampióna Bubela.

Víťazstvo a posun na prvé miesto tabuľky Banskobystričanov potešili, ale uvedomujú si, že výkon zo zápasu proti Michalovciam nemusí v ďalších dueloch stačiť na body. "Doma ešte nehráme tak, ako by sme si predstavovali. Treba si však povedať, že Michalovce sú prekvapením doterajšieho priebehu sezóny a hrajú výborne. Žiaľ, nepadá nám toľko gólov, ako by sme chceli, na čom musíme takisto popracovať. Potrebujeme zlepšiť aj prechod z obranného pásma do útoku. Michalovce dobre bránili stred klziska a do ďalších duelov budeme musieť nájsť recept, ako takéto situácie zvládnuť," zhodnotil útočník domácich Marek Bartánus.

Úradujúci majster je po jedenástich kolách na líderskej pozícii tabuľky a najbližšie ho v nedeľu čaká repríza finále play-off v Nitre. Michalovce naopak po troch prehrách v ostatných štyroch stretnutiach klesli na piatu pozíciu a budú si chcieť napraviť chuť doma proti Zvolenu. Všetky spomenuté prehry "líšok" sa zrodili na klziskách súperov. Postupne podľahli Košiciam, Trenčínu a Banskej Bystrici.

Viac o téme: HC '05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman