Bakoš má vo Vladivostoku formu ako hrom: Moje góly nie sú podstatné, tvrdí skromne

Martin BakošMartin Bakoš Zdroj: hcadmiral.ru

VLADIVOSTOK - Slovenský útočník Martin Bakoš sa v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) výraznou mierou podieľal na víťazstve Admiralu Vladivostoku nad Traktorom Čeľabinsk 3:2 po samostatných nájazdoch.

Bakoš sa strelecky presadil v štvrtom zápase za sebou. V úvodnej minúte asistoval pri otváracom góle Alexandra Osipova, v 20. min zvýšil na 2:0 pre hostí, keď dorazil puk do siete po strele spoluhráča Adama Almqvista. To nebolo všetko. Rodák zo Spišskej Novej Vsi sa presadil aj v samostatných nájazdoch. V nich slovenský reprezentant dosiahol rozdielový presný zásah, pričom poslal puk medzi Demčenkove betóny, a jeho tím triumfoval 3:2.

Martin Bakoš Galéria fotiek (2) Zdroj: hcadmiral.ru

"Moje góly nie sú podstatné, ale dôležité je predovšetkým to, že sme hrali dobre, vyhrali sme a získali body. Potrebujeme bodovať tak často, ako sa len dá, lebo nás to približuje k play-off. Dnes i v predchádzajúcom stretnutí sme bojovali až do konca, a preto sme získali dva body. Som rád, že som skóroval a zároveň sa teším zo zisku bodov pre naše mužstvo," citoval klubový web Bakoša, ktorý vyslal na bránku Čeľabinska počas vyše 20 minút pobytu na ľade štyri strely. V aktuálnej sezóne má v 15 vystúpeniach na konte 9 kanadských bodov za 5 gólov a 4 asistencie.

Viac o téme: Martin Bakoš Admiral Vladivostok