Slovenský talent zažíva prelomovú sezónu: Fíni sú svetová špička, vyučujú ma majstri!

Filip Krivošík
Filip Krivošík

BRATISLAVA - Ak by to takto pokračovalo ďalej, pozvánka do reprezentácie by mohla byť realitou. Filip Krivošík zažíva skvelý vstup do sezóny v najvyššej fínskej hokejovej súťaži Liiga. Napriek mladému veku si vybojoval stabilné miesto v zostave HPK Hämeenlinna, kde naskakuje v prvej útočnej formácii.

"Táto sezóna je odlišná predovšetkým v mojom postavení v tíme. Každý má nejakú rolu, ktorú si treba plniť. Minulý rok som bol ten, ktorý pracoval pre lídrov v tíme a bral súperom sily. Tento rok ma tréner využíva už aj v presilovkách a niekedy v oslabovkách. Dostávam viac priestoru," povedal stále iba 20-ročný útočník v rozhovore pre Športky a pokračoval: "Podľa mňa nie je rozdiel, či hrám v prvej alebo tretej lajne. Času na ľade dostanem približne rovnako. Dôležité je, že ho dostanem a som za to rád. Veľmi mi vyhovuje, keď mám v zápasoch tempo a chodím na ľad pravidelne. Zľahčuje mi to zápasy, keď cítim dôveru trénera. Niekedy môj pobyt na ľade presiahne 20 minút, takže som samozrejme spokojný."

Sezóna je vždy výsledkom letnej prípravy. Ak na sebe hráči poctivo makajú, väčšinou sa to prejaví v podobe lepších výkonov na ľade. Krivošík znovu stavil na prípravu v bratislavskom Health & Performance po boku iných talentov, ako je napríklad Martin Fehérváry. "Letnú prípravu som absolvoval v Health & Performance, ako aj minulé roky, ale tentoraz to bola plnohodnotná 8-týždňová príprava. Iné roky som musel chodiť do Fínska na dlhšie. Poznám to tam. Viem, že patria k najlepším. Veľmi mi to tam vyhovuje hlavne preto, aká partia trénerov a chalanov sa tam zišla," povedal Krivošík.

Život hokejistu je aj o neustálom cestovaní a sťahovaní sa. Môžu vás vymeniť alebo si nájdete nový klub v úplne inom štáte. Krivošík momentálne ťahá štvrtú sezónu vo Fínsku a na miestne podmienky si už zvykol. "Fíni sú svetová hokejová špička, takže som rád, že ma "vyučujú" majstri. Páči sa mi to tu hlavne preto, že už som tu zabehnutý. Viem, ako to tu chodí, ako sa správajú a ako treba komunikovať. Každý má inú cestu. Ja som sa vybral touto a dúfam, že som sa rozhodol správne," dodal Krivošík a taktiež prezradil, na čo si musel v úvode zvykať: "Život vo Fínsku je odlišný ako na Slovensku. Tá tma v zime mi robila asi najväčšie problémy. Už mi to ale nevadí. Aj toto je súčasť hokeja a môjho života, snažím sa hľadať čo najmenej negatívnych vecí, ale samozrejme, je to odlišné. Doma je doma."

Slovenskú reprezentáciu povedie aj v nasledujúcom ročníku skúsený expert Craig Ramsay, ktorý rád dáva šancu mladíkom. Neraz sa mu títo hráči odvďačili bojovnosťou a kvalitnými výkonmi. Ak si Krivošík udrží terajšiu výkonnosť, je celkom reálne, že sa na niektorých reprezentačných akciách objaví tiež. "Som rád, že Ramsay je trénerom slovenskej reprezentácie. Myslím, že je to správny tréner. Zažil som ho týždeň na jednej akcii a bol veľmi dobrý. Táto cesta povolávania mladých perspektívnych hráčov je podľa mňa tá správna. Samozrejme, že by som bol aj ja rád za pozvánku, ale tá príde, len keď budem podávať dobré výkony v klube. Treba sa snažiť a robiť maximum. Chcem si povedať, že som pre to urobil všetko," povedal Krivošík pre Športky.

Filip Krivošík má na konte po odohratí 11 stretnutí v drese HPK Hämeenlinna 7 bodov (4+3).


Tagy: HPK Hämeenlinna Filip Krivošík

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
instagram - pallokerho

DISKUSIA