Senzačný premožiteľ Joshuu obetuje aj olympiádu: Ruiz chce opäť umlčať všetkých pochybovačov!

Steven Paston
Steven Paston

BRATISLAVA - Americký boxer mexického pôvodu Andy Ruiz vylúčil svoju účasť na budúcoročných olympijských hrách v japonskom Tokiu. Tridsaťročný boxer zvažoval možnosť predstaviť sa pod piatimi kruhmi, ale napokon sa rozhodol plne koncentrovať na odvetný zápas s Britom Anthonym Joshuom. Ten sa uskutoční 7. decembra v Saudskej Arábii, pričom "Ničiteľ" v ňom nastúpi ako držiteľ štyroch majstrovských pásov v ťažkej hmotnostnej kategórii (WBA, WBO, IBO a IBF).

Andy Ruiz dosiahol svoj najväčší športový úspech 1. júna tohto roka, keď v newyorskej Madison Square Garden senzačne zdolal Anthonyho Joshuu. Britovi tak uštedril vôbec prvú prehru v profesionálnom ringu v kariére. Ruiz poslal veľkého favorita až štyrikrát na zem a to už v prvých siedmich kolách. Po poslednom štvrtom počítaní už viditeľne otrasený Joshua ledva stál na nohách a rozhodca ukončil zápas tzv. technickým K.O. Agentúra AP v júni skonštatovala, že ide o podobnú senzáciu ako v roku 1990, keď Buster Douglas zdolal legendárneho Mika Tysona.

Ruiz po spomenutom triumfe premýšľal nad účasťou na OH v Tokiu, ale v rozhovore pre ESPN povedal, že od tohto sna napokon upustil. "Nie je to pre mňa. Moje miesto je v profesionálnom ringu. Bude lepšie dať šancu mladým," povedal 30-ročný Ruiz a následne dodal, že v decembrovom zápase chce športovú verejnosť presvedčiť, že jeho výhra nad Joshuom nebola dielom náhody. "Verím vo svoje víťazstvo a umlčím všetkých, čo o mne pochybovali," dodal Ruiz. Paradoxom je, že Joshua je aj olympijský víťaz v boxe z Londýna 2012, keď triumfoval v superťažkej kategórii.


Tagy: Anthony Joshua Andy Ruiz

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Steven Paston

DISKUSIA