VIDEO Konôpka cíti, že Le Mans je nedokončená misia: Slováci sú tam chyba v programe!

Slovenský automobilový pretekár Miro KonôpkaSlovenský automobilový pretekár Miro Konôpka Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Známy slovenský pretekár Miroslav Konôpka sa so svojím tímom ARC Bratislava pripravuje na blížiacu sa ázijskú sériu Le Mans, kam cestuje po piatykrát v kariére.

V minulej sezóne sa vďaka úspechom na týchto okruhoch kvalifikoval na štart slávneho podujatia 24 Le Mans vo Francúzsku, kde hrdo reprezentoval Slovensko. Tím ARC už poslal do Ázie autá, pričom samotná posádka aj tím mechanikov má medzinárodné zloženie.

"Pripravovali sme sa na túto ázijskú sériu a uvidíme. Je to hlavne o výberoch auta, jazdcoch, ale vždy je to aj o kúskoch šťastia, ktoré v motošporte potrebujete. Zložili sme nový tím, máme tam nového francúzskeho inžiniera aj šéf-mechanika. Snažím sa pozbierať to najlepšie, čo máme na trhu,” prezradil Konôpka.
 
"Nejdem tam, že ideme vyhrať. Nebudem rozprávať takto, ale určite chceme zabojovať, ale to budeme vidieť po dvoch, troch závodoch, či tam je nejaká šanca. My sa do Le Mans dostaneme len cez víťazstvá. Nás tam nikto nevyberie, my sme len Slováci. Sme tam ako chyba v programe. Dostať tam ARC Bratislava je len o tom, aby sme sa kvalifikovali. Ja sa tam viem dostať, tento rok som mal tri ponuky od iných tímov, ale ja tam chcem urobiť výsledok s ARC Bratislava. Ideme do Ázie, aby sme o to zabojovali,” uviedla skúsená ikona motošportu na Slovensku.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Miroslav Konôpka ARC Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Dano Veselský; VIDEO: Športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články