Anglická romantická futbalová duša sa bráni: Letmý bozk, nič viac, žena bola vnútorne krásna!

Paul Gascoigne
Paul Gascoigne

MIDDLESBROUGH - Niekdajší skvelý anglický futbalista Paul Gascoigne pred súdom odmietol akýkoľvek sexuálny podtext bozku, ktorý dal v lete 2018 pasažierke vo vlaku z Birminghamu do Newcastlu. Žena bezprostredne potom kontaktovala políciu a tá Gascoigna zatkla na stanici v Durhame.

Aktuálne 52-ročný extravagantný stredopoliar sa zodpovedá pred súdom z toho, že mal spomenutú pasažierku násilne a bezohľadne pobozkať na pery. Niekdajší futbalista sa bráni, že šlo len o letmý bozk a v žiadnom prípade "do hry" nezapojil svoj jazyk a tento čin nemal sexuálny podtext.

Pred súdom sa obhajoval tým, že počas svojho života dostával mnoho bozkov. Prezentoval sériu fotografií, kde dostal bozky od futbalistov, fanúšikov aj niekdajšej anglickej princeznej Diany, ktorá zahynula v roku 1997.

Po zatknutí vysvetľoval incident tým, že ho žena požiadala o spoločnú fotografiu spolu s ďalšími dvomi na palube vlaku. Niekto mal skríknuť, aby sa s ňou nefotil, pretože je tučná a škaredá. "Povedal som jej, aby to nepočúvala, že nie je tučná ani škaredá, že je krásna vo vnútri," povedal Gascoigne. Poprel akúkoľvek snahu ženu ponížiť. "Už bola poriadne ponížená," povedal bývalý futbalista.

Gascoigne počas kariéry pôsobil v Newcastli, Tottenhame, Evertone, Glasgowe Rangers, Middlesbrough či Laziu Rím. Za sebou má aj 57 štartov v reprezentácii Anglicka, v národnom tíme strelil 10 gólov. Po skončení kariéry v roku 2004 prepadol alkoholu, neskôr podstúpil liečbu. Mal aj viacnásobné problémy so zákonom.


Tagy: Paul Gascoigne

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Scott Heppell

DISKUSIA