Maďarský reprezentant v DAC pod paľbou irónie: Štipľavé reči, už ste poďakovali rozhodcovi?

Máté Vida v drese DAC
Máté Vida v drese DAC

DUNAJSKÁ STREDA - Stredopoliar slovenského fortunaligového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda Máté Vida má za sebou vydarené októbrové stretnutia v drese maďarskej futbalovej reprezentácie v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Dvadsaťtriročný rodák z Budapešti sa dodatočne dostal do nominácie trénera Marca Rossiho na stretnutia v Chorvátsku (0:3) a doma s Azerbajdžanom (1:0).

Za Maďarsko predtým hral pred tromi rokmi, no v oboch spomenutých októbrových dueloch nastúpil v základnej zostave a aj podľa Rossiho slov patril k najlepším maďarským hráčom. "Mám radosť, že som v ostatných dňoch dostal z mnohých strán pozitívnu spätnú väzbu. Názory mojich trénerov a rodiny sú pre mňa najdôležitejšie. Proti Chorvátsku aj Azerbajdžanu som chcel ukázať, že si zaslúžim dôveru trénera Marca Rossiho. Nečakal som, že ma ihneď hodí do hlbokej vody. Nemal som však žiadny strach," povedal Vida pre web maďarského denníka Nemzeti Sport.

Ako vzápätí sympaticky priznal, bol sám zo seba príjemne prekvapený, že sa vôbec nebál napriek tomu, že v zápase v Chorvátsku proti nemu stáli hviezdy najvyššieho rangu. "Na ihrisku to nie je o Reale Madrid, Bayerne Mníchov alebo Barcelone," poznamenal.

Pred obnovenou premiérou v národnom tíme hral naposledy za Maďarsko ešte 15. novembra 2016 v dueli proti Švédsku. "Nepodal som vtedy taký výkon, aký by som chcel, a tak som na ďalšiu príležitosť musel čakať bezmála tri roky," doplnil záložník, ktorý na Žitnom ostrove pôsobí od začiatku minulej sezóny.

Keď Maďarsko v septembri doma podľahlo Slovensku (1:2), v dunajskostredskej šatni si to od slovenských spoluhráčov poriadne "zlízol". Čo ho čakalo po návrate z reprezentačného zrazu? "Keď som prišiel do kabíny, ani som sa nedostal k slovu, pretože spoluhráči ma hneď podpichli, či sme sa boli poďakovať rozhodcovi," pripomenul kontroverzný moment zo záveru nedeľňajšieho zápasu Maďarsko - Azerbajdžan, v ktorom holandský hlavný rozhodca Dennis Higler neuznal hosťom regulárny gól na 1:1. "Neskôr mi však, samozrejme, zablahoželali k víťazstvu a k účasti v oboch zápasoch," dodal.

Maďari majú pred novembrovým vyvrcholením kvalifikačného cyklu všetko vo vlastných rukách. Ak zvíťazia vo Walese, bez ohľadu na ostatné výsledky postúpia na ME. "Naším cieľom je vyhrať. Mohli by sme sa spoľahnúť aj na prípadné play-off Ligy národov, ale najľahší spôsob, ako sa dostať na ME, je vyhrať v Cardiffe," zakončil Máté Vida, ktorý si po dueli v Chorvátsku vymenil dres s menovcom a vicemajstrom sveta z vlaňajších MS v Rusku Domagojom Vidom.


Tagy: DAC Dunajská Streda Maďarsko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: YouTube/AFFA Official

DISKUSIA