Chorváti ukončili špekulácie o dejisku súboja so Slovenskom: S rovnakým srdcom a odhodlaním

Súboj kapitánov
Súboj kapitánov

ZÁHREB - Zápas futbalovej kvalifikácie o postup na ME 2020 medzi Chorvátskom a Slovenskom (16. novembra) sa definitívne uskutoční v Rijeke. Denník Jutarnji list prišiel v uplynulých dňoch s informáciou, že Chorvátsky futbalový zväz (HNS) sa pokúša vybaviť na pôde UEFA, aby sa namiesto Rijeky hralo v hlavnom meste na štadióne Dinama Záhreb.

"HNS kontaktovala Európsku futbalovú úniu i Slovenský futbalový zväz a existuje šanca, že sa bude hrať na Maksimire (štadión Dinama). UEFA by nemala robiť problémy, ak budú Slováci súhlasiť,“ napísal denník, odvolávajúci sa na blízky zdroj z HNS. Chorvátsky futbalový zväz však v stredu definitívne potvrdil, že hrať sa bude v Rijeke. "Chceme ukončiť všetky špekulácie o možnej zmene dejiska zápasu medzi Chorvátskom a Slovenskom. Duel sa uskutoční 16. novembra na štadióne HK Rijeka tak ako bolo pôvodne plánované," uvádza sa vo vyhlásení zväzu.

O zmene dejiska sa začalo špekulovať i v súvislosti s údajným želaním hráčov a túžbe hrať na štadióne s väčšou kapacitou a tým aj silnejšou podporou fanúšikov. Kým na Maksimir sa zmestí vyše 35.000 ľudí, na štadióne v Rijeke len čosi viac ako osem tisíc. Tieto úvahy však poprel kapitán "vatrenych" Luka Modrič. "Či budeme hrať v Záhrebe alebo v Rijeke, pôjdeme do toho s rovnakým srdcom a odhodlaním,“ povedal pre denník tvorca hry chorvátskeho tímu.


Tagy: Slovensko Chorvátsko Rijeka

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA