VIDEO Cehlárikovci siahali po malom zázraku: Dva zásahy, pohotová nechytateľná bomba!

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik

PROVIDENCE - Slovenský útočník Peter Cehlárik dvakrát skóroval v stredajšom zápase AHL a stal sa treťou hviezdou duelu, ale jeho tím Providence Bruins prehral na ľade Laval Rocket 4:5 po samostatných nájazdoch.

Domáci suverénne viedli po prvej tretine 4:0, Cehlárik bol v 32. min prvý úspešný strelec hosťujúceho tímu. Dvadsaťštyriročný žilinský rodák v tretej tretine pridal aj svoj druhý gól, keď v 58. min priebežne znížil na 3:4. Zápas sa napokon predlžoval a vyvrcholil v nájazdoch. V nich Cehlárik neuspel rovnako ako ďalší piati jeho spoluhráči.

"V prvých striedaniach som sa trochu hľadal. Našťastie som dal gól a potom to už bolo dobre, cítil som sa lepšie. Stále je to iba začiatok ročníka, snažíme sa, aby sme videli, čo máme. Vždy je však skvelé vidieť chalanov. Nabudúce potrebujeme lepší začiatok," povedal Cehlárik po zápase. 

V stredajšom štvorzápasovom programe AHL si zahrali aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Nebodovali a so svojimi tímami neuspeli. Útočník Marián Studenič bol pri prehre Binghamtonu na ľade tímu Wilkes-Barre/Scranton 3:5 a zápas ukončil s mínusovým bodom. Obranca Martin Fehérváry zažil s Hershey prehru v Toronte proti Marlies 3:4. Mladý Slovák si pripísal dve strely na bránku.

Výsledky zápasov AHL so Slovákmi - streda:
Laval - Providence 5:4 po sam. nájazdoch (4:0, 0:1, 0:3, 0:0 - 1:0)
Peter Cehlárik (Providence) - 2 góly, 3 strely, 3 plusové body, nepremenený nájazd, 3. hviezda

Toronto - Hershey 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Martin Fehérváry (Hershey) - 2 strely

Wilkes-Barre/Scranton - Binghamton 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Marián Studenič (Binghamton) - 2 strely, 1 mínuska


Tagy: Peter Cehlárik Marián Studenič Providence Bruins Binghamton Devils

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
providencebruins.com; Video: YouTube/HockeySlovak, Wilkes-Barre/Scranton Penguins, TheHersheyBears

DISKUSIA