VIDEO Nádherného gólu Banskej Bystrice: Jediné pozitívum, Liga majstrov horšia ako zlý sen

Martin Nemčík a Johnny Kneubuehler
Martin Nemčík a Johnny Kneubuehler

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice ani pri svojej tretej účasti v Lige majstrov nepostúpili zo základnej skupiny. Rovnako ako v ostatných dvoch prípadoch skončili v tabuľke základnej skupiny na poslednom štvrtom mieste.

Z hľadiska bodov majú ich výkony klesajúcu tendenciu, keďže pri svojom debute získali šesť bodov, v minulej sezóne štyri a teraz iba tri. "Barani" zakončili účinkovanie v tohtosezónnej edícii stredajšou prehrou na ľade švajčiarskeho tímu Ambri-Piotta 3:4, hoci ešte osem minút pred koncom stretnutia viedli 3:2.

"Bol to z našej strany dobrý zápas. Myslím si, že sme v ňom mali navrch, škoda preto tejto prehry. Minimálne jeden bod by sme si určite zaslúžili za predvedený výkon," vyjadril sa pre portál bystricoviny.sk útočník Andrej Šťastný. Jeho gól zo 44. min sa dokonca ocitol medzi troma najkrajšími v rámci šiesteho hracieho kola Ligy majstrov 2019/2020. Šťastný za bránkou súpera zdvihol puk na čepeli hokejky a šikovne ho pretlačil za bránkovú čiaru.

Trojnásobný slovenský majster sa boril s problémami už pred začiatkom súťaže. Koncom apríla dokonca hrozilo, že z obáv o vlastnú finančnú situáciu nebude hrať Ligu majstrov. V rámci letnej prípravy sa zase kanadský kouč Dan Ceman sťažoval na provizórne podmienky, v ktorých so svojimi zverencami pracoval.

Problémom bolo užšie klzisko a tiež hmla, pre ktorú museli častokrát prerušiť tréningy. Možno aj preto hráči spod Urpína strelili v šiestich zápasoch iba 10 gólov a mali vôbec najhoršie presilové hry v súťaži (využili iba 4%, pozn.).

Aktuálny líder Tipsport ligy dosiahol v aktuálnom ročníku Ligy majstrov jediné víťazstvo, keď zdolal Red Bull Mníchov 3:2 po samostatných nájazdoch. Ani nemecký vicemajster, švédsky Färjestad či švajčiarsky klub Ambri-Piotta však nedokázali vypredať banskobystrický štadión. Ten má kapacitu 2841 miest, no v priemere chodilo na domáce zápasy len 1606 divákov. V tomto ukazovateli na tom boli horšie už len nórsky Frisk Asker a dánsky tím Rungsted Seier Capital.


Tagy: Liga majstrov HC 05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Dušan Hein

DISKUSIA