Dlhé nosy lupičov: Lepkavé prsty ich vyšli draho... Hviezdy Madridu, spite bez strachu

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

MADRID - Hneď niekoľko futbalistov madridských klubov Real a Atlético v nedávnych mesiacoch zažilo vykradnutie svojich príbytkov. Lúpeže sa udiali zväčša v čase, keď si hráči plnili zápasové povinnosti. V niektorých prípadoch však dokonca vo chvíľach vlámania boli doma ich najbližší.

Podľa webu eldiario.es španielska polícia chytila štyroch členov organizovaného gangu, ktorí sú zodpovední za vykrádanie domov futbalistov pôsobiacich v Madride. Všetci sú albánskej národnosti, medzi nimi aj jeden muž, ktorého už v roku 2007 zatkli za to, že násilne napadol bohatého španielskeho podnikateľa v jeho vlastnom dome. Albánci využívali ukradnuté autá, menili na nich poznávacie značky a maskovali sa tak, aby ich nezachytili bezpečnostné kamery.

Španieli sa domnievajú, že piaty člen gangu utiekol do krajiny mimo jurisdikcie Európskej únie a stále zostáva na slobode. Vydali však naňho medzinárodný zatykač. Polícia sa pri akcii zamerala na štyri možné sídla zločincov a v jednom z nich našla dotyčných. Tí mali pri sebe množstvo ukradnutých šperkov, hotovosť 10-tisíc eur a ďalšie cennosti, ako napríklad medailu hráča Atlética Thomasa Parteya z finále Ligy majstrov vrátane jeho cestovného pasu.

Partey sa stal obeťou lúpeže počas nedávneho madridského derby, v tom čase sa v jeho dome nachádzala upratovačka. V rovnaký deň vykradli aj Brazílčana Casemira z Realu Madrid. Ešte v júni zlodeji vkročili do domu útočníka Álvara Moratu, v ktorom sa vtedy nachádzala hráčova manželka s deťmi a opatrovateľkou. V tom istom mesiaci lupiči zacielili aj na Lucasa Vázqueza, Isca a dokonca aj trénera "bieleho baletu" Zinedina Zidana.


Tagy: Real Madrid Atlético Madrid Isco Casemiro Zinedine Zidane Álvaro Morata Lucas Vázquez Thomas Partey

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA