UEFA naparuje tresty: Nevychovaná zver sa nezmestila do kože, dva kluby musia pykať

UEFA
UEFA

NYON - Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala kluby Ajax Amsterdam aj Eintracht Frankfurt za výtržnosti v súbojoch Ligy majstrov, resp. Európskej ligy 2019/2020.

Fanúšikovia Ajaxu tak budú chýbať v sektore hostí na zápase na Stamford Bridge s Chelsea Londýn (5. novembra). Holandský majster pyká za výtržnosti jeho fanúšikov a poškodenie štadióna vo Valencii, kde Ajax v októbri zvíťazil 3:0.

Eintracht Frankfurt bude bez svojich fanúšikov dokonca vo dvoch nadchádzajúcich dueloch EL na pôde Standardu Liege (7. novembra) aj Arsenalu Londýn (28. novembra). Jeho priaznivci vyčíňali v stretnutí na pôde Vitoria Guimaraes (3. októbra).

Keďže oba kluby boli v podmienke ešte z minulej sezóny, UEFA im teraz udelila riadne tresty. Ajax tiež musí zaplatiť pokutu 68.000 eur a zaplatiť škody španielskemu klubu. Bundesligista musí zaplatiť škody Portugalčanom. UEFA tiež dala Ajaxu ďalšiu ročnú podmienku.

Trest hrozil aj Dinamu Záhreb za výtržnosti na pôde Manchestru City v LM, UEFA však napokon zákaz vycestovať na zápasy vonku jeho fanúšikom nedala, ale Chorváti musia zaplatiť pokutu 20.000 eur a zaplatiť škody spôsobené na štadióne anglickému majstrovi. Informovala agentúra AP.


Tagy: UEFA Ajax Amsterdam Eintracht Frankfurt

Zdroj:
TASR
Foto:
uefa.com

DISKUSIA