VIDEO Žeravé frustrované hlavy: Ukáž, aký si boxer... Dvaja kohúti na smetisku, úder pod pás!

Mikael Backlund proti Darrenovi Helmovi
Mikael Backlund proti Darrenovi Helmovi

CALGARY - Hokejisti Calgary Flames v noci potvrdili rolu favorita duelu proti Detroitu Red Wings a pohodlne zvíťazili vysoko 5:1. O góly sa postarala hneď pätica hráčov - Andrew Mangiapane, Elias Lindholm, Sam Bennett, Derek Ryan a Mark Giordano. Za hostí iba korigoval Darren Helm, ktorý sa teší z nevídaného apetítu, v ostatných troch zápasoch skóroval hneď trikrát.

Práve švédsky útočník domácich Elias Lindholm sa dostal do potýčky s niekdajším rýchlikom Detroitu Darrenom Helmom. V tretej tretine po tom, ako skóroval Derek Ryan a zvýšil na 4:1 pre domácich. Najskôr chcel Lindholm dohrať súboj po Helmovej strele, ktorý situáciu nenechal len tak. Kanadský útočník hostí sa blížil k Lindholmovi, ten si ho však všimol a vystrčil lakeť. 

Helm sa mu vyhol a potom prišla odplata. Detroitská 43-ka nešetrne zozadu sekla jedného z domácich produktívnych lídrov, ktorý sa okamžite položil na ľad. Strhla sa mela a rozhodcovia mali plné ruky práce. Lindholm napokon odkorčuľoval po svojich a Helma neminul trest. 32-ročný hráč inkasoval päť minút plus do konca stretnutia. 

"Ich chlapec príde s lakťom, ktorý mal byť pravdepodobne okamžite odpískaný. Darren reagoval tak, ako by to spravila väčšina ostatných chlapcov," povedal tréner Detroitu Jeff Blashill. "Musíme byť v týchto situáciách disciplinovanejší, ale on ho sekol. Nemyslím si, že to seknutie bolo super tvrdé, ale vyzeralo tak podľa toho, ako Lindholm išiel k ľadu," pridal Blashill. 

Nech bol Helm akokoľvek frustrovaný počínaním Lindholma či samotným stavom zápasu, k takémuto typu revanšu sa nemal ani náhodou odhodlať. Moment, aký sme videli počas zápolenia šampióna z roku 1989 proti 11-násobným držiteľom Stanley Cupu, rozhodne nepatria do knihy zvanej férová hra. 

Calgary doviedlo zápas do úspešného konca a Detroit môže premýšľať. Kanadský trip im zatiaľ nevychádza podľa predstáv, oba duely prehrali 1:5 a najbližšie sa predstavia už dnes v noci na ľade Edmontonu. V drese Olejárov hviezdi najmä Connor McDavid (17 bodov v siedmich zápasoch). Calgary bude po dvojzápasovej domácej edícii preverené v Kalifornii. Behom dvoch dní nastúpia Flames v Los Angeles a potom v Honda Center proti Anaheimu. 


Tagy: Detroit Red Wings Calgary Flames Elias Lindholm Darren Helm

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Larry MacDougal; Video: YouTube/Sportsnet

DISKUSIA