Otvorená spoveď lídra Arsenalu: Neuveríte vlastným očiam... Hrôza, des a strach o rodinu!

Mesut Özil a Sead Kolašinac
Mesut Özil a Sead Kolašinac

LONDÝN - V letnom medzisezónnom období, keď sa futbalisti poctivo pripravujú (alebo by sa aspoň mali) na najbližších 10 mesiacov, sa niektorým prihodia aj nepríjemné momenty. Svoje by vedela hovoriť dvojica Arsenalu - Sead Kolašinac z Bosny a Hercegoviny a Mesut Özil, dnes už niekdajší nemecký reprezentant, držiteľ zlatej medaily z MS 2014 v Brazílii.

Po niekoľkých týždňoch sa Mesut Özil odvážil prehovoriť vo fascinujúcom rozohovore pre The Athletic. Opísal v ňom samotné detaily, ako k celému incidentu vôbec došlo. Nemecký hráč sedel v aute so svojou manželkou, pretože sa presúvali ku Kolašinacovi. "Stál vonku a rozprávali sme sa. Moja manželka sedela vedľa mňa a potom prišli tí chlapci. Asi 10-15 sekúnd sme sa na seba pozerali. Mysleli sme si, že chcú fotku alebo niečo také - predtým sa také stalo. Potom sme si všimli, že mali zbraň a niečo sa nám nezdalo. Videli veľké auto a všimli si, že Sead mi niečo podal a museli spozorovať, že na ruke mal drahé hodinky," objasnil Özil začiatok inkriminovaného momentu. 

Ozbrojení muži si okamžite vzali do hlavy, že niečo by radi ukradli. Özil mal strach aj o manželku. "Rovno mu povedali: Daj nám tvoje hodinky". Reakcia KSeada bola skutočne odvážna, prečo jedného z nich napadol. Druhý bol na kapote auta, takže som nemohol šoférovať. So ženou sme boli novomanželia a mal som o ňu strach. Aj o Seada. Nemyslel som na seba, ale na nich. Bál som sa, že otvoria dvere mojej manželky, aj sa pokúsili, ale načiahol som sa cez ňu a nedovolil som im to." 

"Ak by sa boli dostali k mojej žene, mohlo sa jej prihodiť niečo hrozné. Udialo sa to rýchlo, takže nemáte príliš čas uvažovať. S autom som išiel trochu vpred a vzad. Seadovi som povedal, aby naskočil a našťastie to spravil." Napadnutá a ustráchaná trojica mohla utiecť. Ak si však mysleli, že zlodejov na mopedoch sa zbavia, mýlili sa. 

"Začal som šoférovať, ale oni nás nasledovali. Išiel som rýchlo, no udržali sa za nami na svojom mopede. Zakaždým, keď som sa snažil prejsť z jednej strany na druhú, zablokovať ich, ujsť, zostali za nami. Moja manželka bola extrémne vystrašená. Nič sa nám nestalo, to bolo najdôležitejšie. Báli sme sa, pretože títo chlapci na nás mierili, no polícia povedala, že ich o niekoľko hodín neskôr našli. Vraj sa pokúšali podobným spôsobom okradnúť aj iných ľudí," ozrejmil Özil podrobnosti úteku. 

"Moja manželka chcela okamžite odísť. Necítila sa bezpečne. Aj keď som pustil našich psov do záhrady a išiel tam s nimi, tak mi povedala "Vráť sa, vráť sa, zostaň v dome". Bola znepokojená." 

Konflikt vyvolaný protistranou bol prvou negatívnou skúsenosťou tohto druhu, aká sa prihodila páru behom šesťročného pôsobenia v hlavnom meste Veľkej Británie. Napriek tomu Özil na anglickú metropolu neplánuje zanevrieť. Je tam stále šťastný. 

"Niečo takéto sa nám predtým nestalo. Naše manželky nám povedali, aby sme sa vrátili k rodinám, boli v bezpečí a nechali, nech sa všetko upokojí. Bolo to niekoľko zlých týždňov, ale nikdy som po nich nechcel natrvalo opustiť Londýn. Teraz je aj pre moju manželku všetko v poriadku." 

Dni a týždne po nepríjemných momentoch, kedy Özilovi nebolo všetko jedno, mal v hlave stále jediné - bezpečnosť svojej manželky. Dokonca ani na tréningoch to nebol ten klasický Mesut. Myšlienky jednoducho smerovali inde. Na niečo, čo je predsa len dôležitejšie než futbal, i keď Bill Shankly by si možno dovolil nesúhlasiť. 

"Vrátil som sa k tréningu, môj futbal bol v poriadku, ale moja myseľ bola stále doma s mojou ženou. Bola v dome sama a nikdy neviete, čo sa stane. Tak som premýšľal. Ok, iba trénuj a potom sa vráť k žene," zakončil Mesut Özil rozprávanie o "zážitku", na ktorý do smrti nezabudni. 


Tagy: Mesut Özil Arsenal Londýn Sead Kolašinac

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP Photo/Alberto Saiz

DISKUSIA